Značka, které důvěřují přední české porodnice E-shop Zaslat vzorek zdarma Přihlášení k odběru novinek

Fulltextové vyhledávání

Cizí měny

  • Česká koruna
  • Euro
  • Česká koruna
Drobečková navigace

Úvod > Novinky > Předání výrobků MonPeri a darů do dětského centra Plzeň

Předání výrobků MonPeri a darů do dětského centra PlzeňDatum konání:
21.12.2015

Nastal den D!

21. prosinec 2015!

Den, na který jsme se všichni hrozně těšili, ale také se ho trochu obávali.

Den, kdy jsme po půl roce jako spoluorganizátoři ukončili vánoční sbírku pro Dětské centrum Plzeň.

Den, kdy jsme odvezli dvě po střechu plné dodávky, dvě osobní auta a nákladní vozík oblečení, hraček a jednorázových dětských plen MonPeri a jiné.

Den, kdy jsme nadělili opuštěným dětem dárky od neuvěřitelných 236 dárců a dárkyň.

Den, kdy jsme předali dárkové balíčky plenek MonPeri v hodnotě 35 000 Kč.

A za to všechno děkujeme Vám všem, kterým nebyl lhostejný osud dětí, které vyrůstají bez mámy a táty. Díky Vám!

Dostalo se nám nadmíru příjemného přijetí od paní ředitelky MUDr. Jany Tytlové. Nad kávou a cukrovím nám trpělivě zodpovídala všechny dotazy a všetečné otázky. Provedla nás celým zařízením, od nejmenších postýlek třídenních miminek, přes krásnou herničku, po pokoje se zvláštním režimem postižených dětí. Všude na nás dýchala vánoční atmosféra v podobě stromečků, ozdob a světýlek. Po stěnách visely obrázky a fotky dětí, ale i nástěnka s dětmi v nových rodinách.

V dětském centru je momentálně 60 dětí od narození do tří let, které čekají na své nové rodiče. Až 90% z nich bude vyrůstat v milující rodině. Pečují o děti, které ze závažných důvodů nevyrůstají ve vlastních rodinách, o které se rodiče nemohou, nechtějí či nedokáží postarat.

O všechny děti je zde perfektně pečováno, na vysoké odborné úrovni, včetně dětí s vrozenými vadami, tělesně a mentálně postiženými. Zaujal nás důraz, který je kladen na výběr vhodných rodičů, jejich přípravu a poradenskou péči. Ze všech sil se snaží splnit všechny předpoklady pro vytvoření úspěšného vztahu a nové rodiny.

Díky všem darům, které jsme mohli předat, může paní ředitelka ušetřit za nákup plenek, ubrousků, podložek a jiných nezbytností a pořídit dětem další věci, na které dosud nezbývalo dostatek peněz.

Víc jak půl hodiny jsme strávili v herničce s dětmi, které se nás vůbec nebály, vrhaly se nám do náruče a zajímalo je všechno, co jsme jim ukazovali nebo vyprávěli. Bylo neuvěřitelně těžké od nich odejít. I když jsme přesvědčení, že toto setkání nebylo poslední. Ať už v nějaké další sbírce nebo v rámci dobrovolnictví.

Všichni jsme odcházeli se šťastným, i když těžkým srdcem, přetékajícím emocemi.

Věřím, že si každý z nás u štědrovečerní večeře vzpomeneme na Kubíka, Davídka, Aničku, Martinku, Tobiáška a další děti, které v nás zanechaly neopakovatelné vzpomínky.

Asi nikdy nedokážeme dostatečně poděkovat všem, kteří se naší sbírky zúčastnili. Přikládáme fotky a reportáž, která Vám snad alespoň trochu přiblíží radost dětí z Vašich dárků. A paní ředitelce jsme snad o jednu malou starost ulevili, v její obdivuhodné práci.

Na závěr děkujeme také těm, kteří nám pomohli tuto sbírku zorganizovat (Recyklbox, dodávka, dobrovolníci) a medializovat (televize ZAK, TV Barrandov, Plzeňský deník).

Krásné Vánoce přejí tým MonPeri Natalia Heinrichová, Adéla Bryšová, Michaela Mikulášová a iniciátorka sbírky Nikol Filipová.

                                                                                                                                                                                                                                                                      


Komentáře


  • 22. 12. 2015 16:43
    Hrdličková Zdeňka
    poděkování

    Milé á Adélko,Nikol.Michaelo,Natálie- nenalézám vůbec slov,jak vám projevit díky za vaší nepředtavitelně záslužnou práci,kterou nikdo nemůže dostatečně ohodnotit,jenom Vám všem z celého srdíčka- za ty malé drobečky mnohokrát poděkovat a smeknout před Vámi-děkuji a užijte si se svými rodinami co nejhezčí Vánoce a v Novém Roce hodně takových akcí.


Přidat komentář

Vámi zadané osobní údaje budeme zpracovávat my a to pro možnost vám odpovědět. Bližší informace naleznete v zásadách zpracování osobních údajů.