Značka, které důvěřují přední české porodnice E-shop Zaslat vzorek zdarma Registrace

Fulltextové vyhledávání

Cizí měny

  • Česká koruna
  • Euro
  • Česká koruna
Drobečková navigace

Úvod > Maminkám > Rady maminkám

Rady maminkám


Novější 1

První zoubky

Datum konání: 22. 2. 2017

První zoubky probouzejí spoustu emocí u dětí i rodičů. O jedněch ani nevíte, druzí vám připraví pár bezesných nocí.

Více

Autor: MonPeri Publikováno 22. 2. 2017 14:11
Doposud nekomentováno.
Přidat komentář

Kdy začít pít čaj z maliníku v těhotenství?

Všechny nastávající maminky si přejí rychlý a hladký porod. Snaží se na něj maximálně připravit. Existují možnosti, které Vám velký okamžik mohou usnadnit nebo zpříjemnit. Jednou z nich je také včasné pití čaje nebo odvaru z maliníku. Maliníkový čaj blahodárně působí na náš organismus. Plody maliníku obsahují hodně vitamínu C, vitamín E, B1, B3, B12, provitamín A, z minerálních látek železo, hořčík, zinek, měď, vápník, fosfor a draslík

Více

Autor: MonPeri Publikováno 31. 10. 2016 9:04
Doposud nekomentováno.
Přidat komentář

Kojení novorozence

Kojení novorozence je důležitou každodenní činností v životě miminka i matky. Je prospěšné pro dítě i matku. Kojením zajistíte dítěti nejlepší možnou výživu a nezáleží na tom, zda budete dítě kojit jen několik týdnu, měsíců nebo déle. Krmení se jako každou jinou věc musíte nejdříve naučit. I když je to přirozený proces, mohou mít některé maminky na začátku trochu problém s technikou.

Více

Autor: MonPeri Publikováno 19. 10. 2016 14:54

Balíme se do porodnice

Termín porodu se blíží a je třeba pomalu začít balit tašky. I když máte pocit, že vše je ještě daleko, je nejvyšší čas. Porod může přijít kdykoliv.Přibližně měsíc před termínem porodu bystě měla mít dokončené všechny přípravy. Kompletní seznam najdete v našem článku.

Více

Autor: MonPeri Publikováno 12. 10. 2016 13:17
Doposud nekomentováno.
Přidat komentář

Jak naučit dítě chodit na nočník

Otázka kdy začít učit dítě na nočník je téma na dlouhou debatu. Řiďte se zdravým selským rozumem a s nočníkem začněte ve správný čas. Většina odborníků se shoduje, že vhodný věk je někde mezi 15. a 18. měsícem. Vývoj dětského močového ústrojí se u dětí liší, stejně tak ovládání močového měchýře. Fyziologicky není možné, aby dítě řekněme kolem osmého měsíce vědomě ovládalo svůj močový měchýř nebo stolici.

Více

Autor: MonPeri Publikováno 6. 10. 2016 13:38
Doposud nekomentováno.
Přidat komentář

Když je dítě nastydlé

Přichází podzim a s ním i období nachlazení. Nikomu z nás se nelíbí, když ho bolí v krku nebo má rýmu. Dítě ví, že mu není dobře, ale neví proč a nemůže s tím nic udělat. Proto může být velmi podrážděné. Většina infekcí u dětí jsou virového původu a lze je jednoduše řešit, pokud rychle zareagujete.

Více

Autor: MonPeri Publikováno 21. 9. 2016 15:34
Doposud nekomentováno.
Přidat komentář

Náměty k posilování imunity dítěte od samého začátku

Imunitní systém se vyvíjí už v děloze. Jeho odolnost podstatnou měrou záleží na zdraví rodičů a zvláště matky, jejíž tělo je pro dítě prvním životním prostředím. Během těhotenství rozhoduje správná životospráva těhotné ženy stejně jako dostatek pohybu a absence kouření nebo požívání návykových látek

Více

Autor: Eva Labusová Publikováno 13. 10. 2015 13:19

Když se miminko narodí v létě

  Letní porody přinášejí z hlediska péče o dítě výhody i nevýhody. Jaké nejpodstatnější byste uvedla? Může miminko bezprostředně po návratu z porodnice ven? Dítě se může více potit. Jak jeho pokožku ošetřovat? Na tyto a další otázky naleznete odpovědi uvnitř článku

Více

Autor: http://www.evalabusova.cz/ordinace/letni.php Publikováno 30. 7. 2015 13:33
Doposud nekomentováno.
Přidat komentář

Kojení v létě

Tekutiny

Více

Autor: www.mamila.sk Publikováno 2. 7. 2015 10:44

První dovolená s miminkem u moře

V jakém věku děťátka můžeme začít s cestováním? Milé maminky, jelikož je období last-minute zájezdů a blíží se nám další letní sezóna, připravili jsme pro Vás článek zabývající se cestováním s miminkem k moři. Během kurzu plavání se nás maminky často dotazují, zda je pro kojence a batolata mořská voda vhodná, od kolika měsíců mohou nejdříve jet s miminkem na dovolenou a jaký typ dopravy zvolit.

Více

Autor: Plavecký klub Žabička Publikováno 2. 6. 2015 12:22
Doposud nekomentováno.
Přidat komentář

Novější 1