Značka, které důvěřují přední české porodnice E-shop Zaslat vzorek zdarma Přihlášení k odběru novinek

Fulltextové vyhledávání

Cizí měny

  • Česká koruna
  • Euro
  • Česká koruna
Drobečková navigace

Úvod > Maminkám > Těhotenský kalendář > 33. týden těhotenství

33. týden těhotenství33 týden těhotenství

Začátek osmého měsíce těhotenství je nejvyšší čas začít pořizovat všechny potřebné věci pro miminko. Kromě hraček a oblečení je potřeba nakoupit také věci na mytí, plenky i do porodnice a všechno oblečení přeprat a vyžehlit. A i když jste nyní zaneprázdněná těmito činnostmi, uvnitř Vás miminko stále roste a vyvíjí se.

Co se děje s maminkou ve 33 týdnu těhotenství?

Je čas nakoupit si kojící podprsenku a další nezbytnosti a také začít navštěvovat kurz – přípravu k porodu. Bříško nyní tlačí na hrudník a je pro Vás těžké dýchání i jídlo. Takže jezte pomalu, malá sousta, s několika přestávkami. Často odpočívejte, abyste zabránila otokům, neseďte nebo nestůjte dlouho v jedné poloze. Pokud jedete někam dál na výlet autem, dělejte častěji přestávky, vystupte a protáhněte si nohy, aby mohla krev správně cirkulovat.

Mohou přijít určité problémy se spánkem. Což není překvapivé vzhledem k tomu, že chodíte na záchod každých 45 – 60 minut a nemluvě o neustále bolesti v zádech. Příroda Vás připravuje na budoucí bezesné noci s miminkem. K překonání nespavosti byste se měla vyvarovat příliš těžké práci v odpoledních hodinách.

Vývoj dítěte ve 33 týdnu těhotenství

Tělo připravuje dítě do dospělého života. Malé nehty téměř dosahují konce prstů. V době narození jsou již dost dlouhé, někdy dokonce až příliš a je potřeba je opatrně ostříhat, aby se miminko nepoškrábalo.

Nadledvinky miminka se intenzivně rozvíjejí. Jsou odpovědné za produkci hormonů, které regulují minerály, vodu a sůl v metabolismu dítěte.

Při ultrazvuku je možné, že Vám lékař dopředu doporučí, jakým způsobem byste měla rodit. Záleží na zdraví Vašeho dítěte, jeho postavení v děloze, placentě, stavu procesů výměny mezi dítětem a Vámi. Nemalý vliv má také struktura Vašeho těla a hmotnost dítěte. Lékař by měl zhodnotit vývoj dítěte, provádění měření, porovnává je s předchozími údaji a s výsledky v tabulkách normálního růstu. Všechny výsledky jsou ale pouze odhady a pomáhají pochopit jak je miminko velké a kolik může mít porodní váhu. Velmi důležitá je samozřejmě poloha v placentě, její spodní okraj je nyní umístěn v blízkosti děložního čípku.

Lékař je povinen zkoumat fetální pozice miminka, které může ležet příčně, je stále hlavičkou nahoru nebo nesestupuje do pánve, jak by mělo. V těchto případech se obvykle doporučuje císařský řez, ale je to nakonec na lékařích v nemocnici, aby posoudili situaci. Ničeho se nebojte a důvěřujte svému lékaři.

Velikost a hmotnost dítěte ve 33 týdnu těhotenství

Miminko měří od hlavičky ke kostrči cca 33 cm a váží kolem 2250 gramů.

Velikost plodu 33 týden


Komentáře


Žádné komentáře doposud nebyly přidány.

Přidat komentář

Vámi zadané osobní údaje budeme zpracovávat my, a to pro možnost vám odpovědět. Bližší informace naleznete v zásadách zpracování osobních údajů.