Značka, které důvěřují přední české porodnice E-shop Zaslat vzorek zdarma Přihlášení k odběru novinek

Fulltextové vyhledávání

Cizí měny

  • Česká koruna
  • Euro
  • Česká koruna
Drobečková navigace

Úvod > Maminkám > Těhotenský kalendář > 37. týden těhotenství

37. týden těhotenství37 týden těhotenství
Máte již vše připraveno a čekáte jen na odjezd do porodnice? Ve 37 týdnu je to již možné každým dnem. Ale v každém případě nepropadejte panice, naopak snažte se přizpůsobit a myslet pozitivně.

Co se děje s maminkou ve 37 týdnu těhotenství


Je pravděpodobné, že jste zažili více či méně bolestivé křeče. Mohou být důsledkem změn na čípku. Pokud je to Vaše druhé těhotenství, čípek může být pružnější a jeho uvolňování probíhá trochu rychleji. Nemusíte se bát, pokud se ukáže, že se čípek zkracuje. Nemusí to nutně znamenat přicházející porod. Na počátku je děložní čípek tuhý asi jako špička nosu, postupně se změkčuje, až je přibližně jako ušní lalůček a na konci je měkký jako rty.
Můžete si všimnout, že výtok z děložního čípku je o něco silnější a obsahuje více hlenu. Můžete někdy v něm objevit i pramínky krve, což je důvod, proč je zabarven do růžova. Pokud se barva hlenu stává intenzivnější, nemusíte být nervózní. Pokud se však bude jednat o krvácení, měli byste o tom ihned informovat svého lékaře.
Kůže na břiše je již velmi těsná, což přináší obtížné svědění. Snížený žaludku se dotýká okraje pánve a hýždí, což způsobuje bolest v této oblasti. Otoky nohou a rukou jsou také běžnými projevy. Snažte si dávat nohy do zvýšené polohy kdykoliv je to možné.
V tomto týdnu těhotenství, dítě klesá hlouběji do pánve, spadá na dno dělohy, děložní čípek se postupně stává měkčí. V prenatálních dnech můžete pozorovat:
-nepravidelné břišní kontrakce
-bodavou bolest v dolní části zad
-odchod hlenové zátky
-slabé krvácení z pochvy
-snížení hmotnosti
-řídkou stolici
-zvýšenou chuť k jídlu


Velikost a hmotnost dítěte ve 37 týdnu těhotenství


Vaše miminko nyní váží asi 3,2 kg a měří zhruba 50,2 cm.


Vývoj dítěte ve 37 týdnu těhotenství


Hlavní vývoj dítěte je již dokončen. Nyní vyčkejte na signál od miminka, kdy bude připraveno přijít na svět. U každé děťátka je tato připravenost odlišná. Takže buďte trpěliví, určitě se dočkáte.
Můžete být hrdá, protože dítě má již plně vytvořeny všechny buňky, tkáni i orgány. Každý den se připravuje na první nádech a výdech, který si zkouší i v plodové vodě. Kromě toho, dítě saje svůj place a tráví své dny otáčením ze strany na stranu.
Každý den přibírá dalších 25 gramů tuku. Díky němu si dítě může udržovat správnou tělesnou teplotu po narození a optimální úroveň glukózy v krvi. Každý týden tedy dítě přibere asi 220 gramů, nicméně existují rozdíly.
Miminko Vás bude více a více tlačit v pánevní oblasti. Zkuste si odpočinout a protáhnout svaly a vazy, které se připravují na porod. Mnoha maminkám je také příjemná koupel, dbejte na to, abyste si ale nepouštěla příliš horkou vodu. I když Vám může být příjemná, Vašemu děťátku už nikoliv.

Velikost dítěte - 37 týden


Komentáře


Žádné komentáře doposud nebyly přidány.

Přidat komentář

Vámi zadané osobní údaje budeme zpracovávat my, a to pro možnost vám odpovědět. Bližší informace naleznete v zásadách zpracování osobních údajů.