P
L
E
N
K
Y
MonPeri
Telefon : +420 373 034 913
Email : info@monperi.cz

Porodnice Ostrov


U Nemocnice 1161, 363 01 Ostrov

+420 353 612 501
www.nemostrov.cz

Gynekologicko - porodnické oddělení Ostrov, NEMOS PLUS s.r.o.


Kontaktní údaje:

Zařízení: Gynekologicko - porodnické oddělení Ostrov, NEMOS PLUS s.r.o.
Typ zařízení: privátní
Adresa: U Nemocnice 1161, 363 01 Ostrov
Kontakt: tel. 353 612 501 - 3 (ústředna), email@nemostrov.cz, www.nemostrov.cz

Služby před porodem:

Předporodní kurz pro rodičky (+cena) : ano/500,- - V případě zájmu porodnice poskytuje pro rodičku a její doprovod jednorázová, případně opakovaná informativní setkání o průběhu porodu, která vede porodní asistentka nebo MUDr. Markéta Draská.

Předporodní kurz pro páry (+cena): --

Fotografie sálů, kde se konají předporodní kurzy:

Zvláštní služby:

Podmínky k porodu:

Nutnost registrace rodičky během těhotenství: ne

Možný počet osob u porodu (+cena): vždy pouze 1 osoba /zdarma

Možnost přítomnosti duly (+cena): ano/zdarma - Přítomnost porodní asistentky, se kterou žena rodila, u porodu v porodnici, popř. jiného doprovodu, pokud žena přijede kvůli komplikacím do porodnice po porodu započatém doma je možná. Doprovod může zůstat s rodičkou po celou dobu trvání porodu, tj. od příchodu na porodní sál až po jeho opuštění. O způsobu vedení porodu rozhoduje lékař. Pokud si žena přeje rodit pouze s porodní asistentkou, není jí to běžně umožněno.

Personál porodnice je zvyklý zacházet s porodními plány a snaží se vyhovět přáním rodičky. Porodní plán je vhodné konzultovat při příjmu s personálem porodnice.

Služby při porodu:

Samostatná porodní místnost: ano

Počet samostatných porodních místností: 2

Vybavení porodní místnosti: Porodní boxy/sály jsou 2 - žlutý, spíše dynamický a veselejší a modrý, spíše uklidňující a melancholický. Na každém porodním sále je sociální zázemí - WC a prostorná sprcha, do které se pohodlně vejde rodička s doprovodem a i relaxačním míčem, sloužící hlavně k relaxaci a tlumení porodních bolestí, dále relaxační vana, moderní polohovací porodní lůžko a vyhřívané novorozenecké lůžko s vybavením pro novorozence. Porodní lůžko je možné nastavit do rozmanitých poloh, které přizpůsobíme požadavkům a potřebám rodičky. Je vybaveno různými pomůckami, zejména madly, které mohou sloužit jako opěra při I. době porodní, či se dají různě využít i ve II. době porodní. Po porodu se lůžko rozloží na klasickou postel, na které maminka 2 hodiny odpočívá a je zároveň možné lehce kontrolovat životní funkce, krvácení a zavinování dělohy.

Observační pokoje jsou taktéž 2 se společným sociálním zázemím - WC a prostorná sprcha, do které se taktéž vejde relaxační míč. V každém pokoji jsou 2 lůžka a plasmová televize s DVD přehrávačem, kde si rodička může přehrávat DVD podle vlastního výběru. Porodní sály a observační pokoje mají vlastní klimatizační jednotku, kde si každá maminka může zvolit teplotu podle potřeby. Součástí pokojů i sálů je taktéž systém alarmů, které ihned upozorní porodní asistentku, či lékaře.

O umístění do jednotlivých místností rozhoduje lékař podle stádia porodu a obsazenosti porodních boxů. V první době porodní je doporučován spíše pohyb, změny poloh, relaxace ve sprše, ve vaně, či na relaxačním balóně.

Možnost spontánního porodu koncem pánevním: --

Kontrola ženy a dítěte během porodu – jakým způsobem, jak často: Fyziologický porod vede porodní asistentka nebo lékař. Celkový přístup zdravotnického personálu je spíše vyčkávací - personál pozoruje, kontroluje a vyhodnocuje průběh porodu, stav rodičky i dítěte a podporuje ženu v její samostatné práci. Po každém vyšetření jsou podány informace o průběhu porodu a je s rodičkou konzultován další postup porodu.

Možnosti zvýšení komfortu a tišení bolestí během I. doby porodní (př. léky, aromaterapie,…+cena) – jaké: ano - Kromě epidurální analgezie máme k dispozici i lék na bázi opioidů (Nalbuphine), který se aplikuje injekčně do svalu (většinou do stehna nebo hýždí). Obě varianty jsou zdarma. Z nefarmakologických metod tlumení porodních bolestí porodnice nabízí možnost využití teplé lázně (vana), sprchy, relaxačních pomůcek (balón), různých relaxačních poloh na porodním lůžku a masáží prováděných personálem nebo poučeným doprovodem.

Volba porodní polohy: ano

Porod do vody: ne

Odběr pupečníkové krve (+cena):

Služby pro hendikepované: ano

Zvláštní služby:

Služby po porodu:

Možnost přímého kontaktu s dítětem ihned po porodu, na jak dlouho: K prsu se dítě přikládá ihned po nezbytném ošetření, nejpozději ale do půl hodiny po porodu. Porodnice dodržuje 9 z 10 bodů k úspěšnému kojení.

Rooming-in je možný na všech pokojích. Nejčastěji je praktikován nepřetržitý kontakt mezi matkou a dítětem po celých 24 hodin.

Služby a vybavení pro předčasně narozené děti – od jakého TT možný porod:

Možnost služeb psychologa (+cena):

Poporodní cvičení, rehabilitace (+cena):
Laktační poradna (+cena):

Počet pokojů – lůžek na pokoji: 1 dvojlůžkový pokoj a 2 třílůžkové pokoje - Všechny pokoje mají vlastní sociální zázemí, novorozeneckou vanu a přebalovací pult, televizi, chladničku, úložné prostory a další vybavení. V porodnici mají ženy k dispozici zdarma základní oblečení pro dítě i rodičku (košile, košilka, dupačky, zavinovačka, aj.).

Po fyziologickém porodu žena obvykle odchází 4. - 6. den domů (den porodu se nezapočítává). Časnější odchod záleží na jejím zdravotním stavu a zdravotním stavu novorozence.

Počet nadstandardních pokojů (+cena): 4 jednolůžkové nadstandardní pokoje 500 Kč/den, 1 rodinný pokoj 1000 Kč/den. Na nadstandardních pokojích je klimatizace a trezor. Návštěvy jsou dovoleny vcelku bez omezení, ale vždy s ohledem na ostatní pacientky na pokoji. Starší děti mohou na návštěvy na pokoje bez omezení

Poskytnutí hygienických pomůcek, jakých: HIPP

Poskytnutí jednorázových dětských plen, jakých:

Zvláštní služby: ---

Pozn. redakce: Uvedené informace byly převzaty z dotazníku, který vyplnil pověřený pracovník/pracovnice porodnice a za jejich obsah a pravdivost odpovídá porodnice.

© Text této stránky je chráněný copyrightem. Neradi to píšeme, ale na základě předchozích nedobrých zkušeností Vás prosíme, abyste při využívání informací z našeho webu vždy uváděli jako zdroj www.monperi.cz. Pokud chcete text nebo jeho části okopírovat, nejprve si vyžádejte náš písemný souhlas. Kontakt.

Fotogalerie