P
L
E
N
K
Y
MonPeri
Telefon : +420 373 034 913
Email : info@monperi.cz

O pokožku dětí se postarají dětské plenky MonPeri s vílou ve znaku

Česká značka MonPeri byla inspirována reálnými zkušenostmi maminek, které pro své děti chtěly vymyslet ještě lepší a šetrnější produkty. A tak se v roce 2012 zrodila značka MonPeri - ve volném překladu „Moje Víla“. Víla, která ví, co je pro naše nejmenší nejlepší.

Značka MonPeri byla původně zaměřena jen na dětské plenky a vlhčené ubrousky, ke kterým postupně přibývaly i další výrobky (absorpční podložky, natahovací tréninkové kalhotky).

Kouzelná víla MonPeri, má za cíl vyrábět nadstandardně kvalitní a bezpečné výrobky za příznivou cenu.

6 důvodů, proč používat dětské plenky MonPeri

1. Certifikáty MonPeri

Dětské pleny MonPeri jsou testovány a certifikovány českým zdravotnickým ústavem - SZÚ. Samotná výroba je realizována v partnerské továrně v Číně. Jednotlivé materiály a výrobní proces je pod pečlivou a pravidelnou kontrolou. Díky vysoké kvalitě jsme splnili veškeré náležitosti a naše výrobky tak můžete nalézt v mnoha českých nemocnicích.

IMAGE:

2. Už žádné vyrážky!

Výhodou dětských plen MonPeri je, že nevede k žádnému druhu vyrážky ani u citlivé pokožky.

3. Jednoduchá manipulace

MonPeri přichází jako hlavní úleva pro rodiče, kteří mají přebalit své novorozeně i 10 až 12 krát v každém 24 hodinovém období. Jsme si toho vědomi, a proto je manipulace s plenkami maximálně jednoduchá. Výměna plenky u dítěte je stejně tak součástí rodičovské povinnosti jako krmení. Jako rodič nejlépe poznáte, kdy Vaše dítě potřebuje přebalit.

4. Ekologické složení plen

Dětské plenky MonPeri vyrábíme bez příměsí PVC, chloru, antioxidantů, latexu, formaldehydu a ftalátů, ty u dětí způsobují velmi často alergie a astma.

Plenky nejsou parfémované ani běleny chlorem. Bělení probíhá technologií TCF (řada Eco Comfort) a technologií ECF (řada Klasik).

Nedráždí dětskou pokožku a zajistí tak vašemu dítěti klidný spánek.

Plenka je rozložitelná min. 70 %.

Svými vlastnostmi splňují požadavky i těch nejnáročnějších maminek a miminek.

Složení plena : netkané textilie, buničina, elasten (Creora), SAP (BASF), aloe a LDPE.

LDPE – polyethylen s nízkou hustotou – netoxický, recyklovatelný a patří do žlutého kontejneru.

 

TDPA (obal Pants) – oxo-rozložitelný plast – LDPA s přídavkem aditiva d2w. Oproti LDPE se degradace plastu výrazně urychluje. 50-60% se v ideálních podmínkách rozloží již během 18 měsíců.

 

SAP - superabsorpční polymer.

Při polymeraci, což je běžný postup při výrobě plastů, se slučují molekuly organických sloučenin a vznikají makromolekulární látky – polymery. Konkrétně v tomto případě je výsledkem SAP, který má podobu drobných krystalků schopných absorbovat neobvykle velké množství tekutiny, až 300-násobek své váhy. Kromě toho pohlcuje zápach, proto se (právě v podobě SAP gelu) stal jedním z nejpoužívanějších absorbentů v plenkách.

 

SAP gel je recyklovatelný. Sám o sobě se nerozkládá a v běžné podobně není ani bio-rozložitelný. To brání možnosti plenky kompostovat (viz níže).

SAP patří do komunálního odpadu. Díky svým netoxickým vlastnostem není zátěží pro životní prostředí.

 

Buničina - Zcela biologicky rozložitelná. Má skvělé savé vlastnosti, a proto je hlavní a největší součástí plenky.  Vyrábí se buď z jednoletých rostlin, jako je len, bavlna či kefal, nebo ze dřeva nejrůznějších druhů stromů; ve střední Evropě se nejčastěji používá dřevo smrkové.

 

Buničina se bělí technologií TCF (total chlorine free)-řada Eco Comfort nebo technologií ECF(elementar chlorine free) – řada Klasik.

 

Netkaná textilie – lze recyklovat. Obsažená v absorpčním systému plenky a tvoří také elastický pas a prodyšnou přední část. Jedná se o textilii vytvořenou na speciálním stroji pomocí metody spunbond.

Pomocí zvlákňovacích trysek se tvoří filamenty (neomezeně dlouhá syntetická textilní vlákna), která se částečně dlouží, překládají se v daném směru a vzniká takzvané rouno. To se zpevňuje a výsledkem je velice odolná recyklovatelná textilie.

Běžně používané netkané textilie vzniklé z polymerů nejsou zatím kompostovatelné ani rozložitelné.

Složení obal: LDPE - recyklovatelný 
Složení obal (Pants)  : oxo-biodegradabilní plast - (LDPE s přídavkem aditiva d2w)

Oxo-rozložitelné plasty jsou rozkládány prostřednictvím chemické oxidace. Rozklad může být iniciován prostřednictvím tepla, UV záření či mechanického napětí. Poté co je narušen oxidací, stane se postupně hydrofilním a tudíž i biologicky rozložitelný. Během biologického rozkladu je pak plast mineralizován na základní prvky a molekuly - především oxid uhličitý a vodu. Degradace je urychlena faktory jako je teplo, UV záření či mechanická zátěž. Zjednodušeně řečeno, Oxo plast se rozkládá výrazně rychleji než běžný plast

5. Nový absorpční systém

Nový absorpční systém pomáhá vašemu děťátku uzamknout zápach a vlhkost, a tím zachovat suchou pokožku dítěte. Stará se o to dostatečná vrstva buničiny, která se rozkládá po celé ploše plenky.

6. Funkční složení

Plena MonPeri je tenká a měkká, spodní vrstva pomáhá a chrání vaše dítě, zatímco absorpční jádro rychle odvádí vlhkost pryč od citlivé pokožky vašeho miminka. Jemné elastické manžety a pevné široké lepicí pásky se suchým zipem, se perfektně přizpůsobí a nebrání dítěti v pohybu. Speciální boční lemy obejmou nohy dítěte, a tak zabrání úniku obsahu a nežádoucím haváriím.

Vlastnosti dětských plen MonPeri

 • Ekologické složení plen
 • Super absorpční jádro
 • Vysoká retence tekutin
 • Zcela nepropustné
 • Řízení růstu bakterií
 • Aloe-Vera extrakt
 • Super jemné na dotek
 • Uchycení na suchý zip
 • Kvalitní prodyšná tkanina
 • Eliminace zápachu
 • 3D tvarující design

IMAGE: IMAGE:

Není to jen plena - je to péče o dítě.

"Rodiče by měli být nekompromisní ohledně kvality dětských plenek. Spolehlivost, komfort a nejvyšší stupeň hygieny patří mezi klíčové prvky, na nichž stojí MonPeri."