Proč MonPeri

MonPeri není jen plena, je to péče o dítě

Česká značka MonPeri byla inspirována zkušenostmi maminky, která chtěla pro své děti nadstandartní péči.

V roce 2012 se zrodila značka MonPeri – ve volném překladu „Moje Víla“
Cílem MonPeri bylo vyrobit ekologicky šetrnou plenku té nejvyšší kvality. Postupně přibývaly i další výrobky (vlhčené ubrousky, absorpční podložky a natahovací plenkové kalhotky).

 

Proč MonPeri?

1. Ekologické složení 

Pleny vyrábíme z trvale udržitelných, environmentálně šetrných zdrojů. Většina plenky (min. 70%) je biologicky rozložitelná. Neobsahují žádné škodliviny ani chemické látky. Buničina v plenkách pochází z šetrně obhospodařovatelných lesů (FSC).

Pleny nejsou parfémované ani bělené chlorem. Bez toxických barev a lepidel.

 

2. Vysoká kvalita 

Vývoj plen probíhá v ČR, výroba plen probíhá v naší partnerské továrně v Číně, materiály i výrobní proces je pod naší pečlivou a pravidelnou kontrolou. Všechny naše výrobky jsou testovány a certifikovány českým zdravotnickým ústavem – SZÚ.  Díky naší vysoké kvalitě plníme požadavky i těch nejnáročnějších maminek. Plenky i podložky najdete v mnoha nemocnicích po celé ČR. Jsou natolik šetrné, že je bez obav používají i děti trpící na plenkovou dermatitidu, opruzeniny nebo s vážnými kožními problémy jako např. ekzém či Epidermolysis bullosa (EB).

 certifikát-bamboo-web

 

 


3. Žádné vyrážky

MonPeri vyrábíme bez příměsí PVC, chloru, antioxidantů, latexu, formaldehydu a ftalátů, které mohou u dětí dráždit pokožku a způsobovat např. alergie a astma. Bělení u řady Eco Comfort probíhá metodou TCF (Totally-Clorine Free) a u řady Klasik metodou ECF-Elemental Chlorine Free.


4. Funkční složení

Super absorpční jádro rychle a bezpečně odvání tekutinu od pokožky a uzamyká zápach. Prodyšné materiály zabraňují zapaření a eliminují opruzeniny. Jemné elastické manžety a pevné široké lepicí pásky se suchým zipem, se perfektně přizpůsobí a nebrání dětem v pohybu. Boční lemy zabraňují úniku obsahu a nežádoucí haváriím. Jedinečný 3D design napomáhá správnému držení kyčlí.


5. Kvalitní materiál

Složení plena : netkané textilie, buničina, elasten (Creora), SAP (BASF), aloe a LDPE. 

 

Buničina - biologicky rozložitelná 
Má skvělé savé vlastnosti, je hlavní a největší součástí plenky.  Vyrábí se buď z jednoletých rostlin, jako je len, bavlna či kefal, nebo ze dřeva nejrůznějších druhů stromů; ve střední Evropě se nejčastěji používá dřevo smrkové.

 

LDPE –recyklovatelný, netoxický a bez zápachu.
Uvnitř plenky tvoří tenkou nepropustnou vrstvu.

 

Netkaná textilie 
Jedná se o textilii vytvořenou pomocí metody spunbond. Tvoří obal plenky a díky vysoké prodyšnosti dovolí pokožce dýchat.

Řada Bamboo, má netkanou textilii vyrobenou z bambusového vlákna. 

 

SAP gel – superabsorbční polymer
Netoxický, recyklovatelný, nerozkládá se. 

Drobné krystalky schopné absorbovat až 30-násobek své váhy. Pohltí zápach a působí antibakteriálně. Díky svým netoxickým vlastnostem není zátěží pro životní prostředí.

 

Vlastnosti dětských plen MonPeri

EC_vs_KL.

 

Není to jen plena - je to péče o dítě.

"Rodiče by měli být nekompromisní ohledně kvality dětských plenek. Spolehlivost, komfort a nejvyšší stupeň hygieny patří mezi klíčové prvky, na nichž stojí MonPeri."

 

Zpět do obchodu