Proč MonPeri

MonPeri není jen plena, je to péče o dítě

Česká značka MonPeri byla inspirována zkušenostmi maminky, která chtěla pro své děti nadstandartní péči.

V roce 2012 se zrodila značka MonPeri – ve volném překladu „Moje Víla“
Cílem MonPeri bylo vyrobit ekologicky šetrnou plenku té nejvyšší kvality. Postupně přibývaly i další výrobky (vlhčené ubrousky, absorpční podložky a natahovací plenkové kalhotky).

 

Proč MonPeri?

1. Ekologické složení 

Pleny vyrábíme z trvale udržitelných, environmentálně šetrných zdrojů. Většina plenky (min. 70%) je biologicky rozložitelná. Neobsahují žádné škodliviny ani chemické látky. Buničina v plenkách pochází z šetrně obhospodařovatelných lesů (FSC).

Pleny nejsou parfémované ani bělené chlorem. Bez toxických barev a lepidel.

 

2. Vysoká kvalita 

Vývoj plen probíhá v ČR, výroba plen probíhá v naší partnerské továrně v Číně, materiály i výrobní proces je pod naší pečlivou a pravidelnou kontrolou. Všechny naše výrobky jsou testovány a certifikovány českým zdravotnickým ústavem – SZÚ.  Díky naší vysoké kvalitě plníme požadavky i těch nejnáročnějších maminek. Plenky i podložky najdete v mnoha nemocnicích po celé ČR. Jsou natolik šetrné, že je bez obav používají i děti trpící na plenkovou dermatitidu, opruzeniny nebo s vážnými kožními problémy jako např. ekzém či Epidermolysis bullosa (EB).

 certifikát-bamboo-web

 

 


3. Žádné vyrážky

MonPeri vyrábíme bez příměsí PVC, chloru, antioxidantů, latexu, formaldehydu a ftalátů, které mohou u dětí dráždit pokožku a způsobovat např. alergie a astma. Bělení u řady Eco Comfort probíhá metodou TCF (Totally-Clorine Free) a u řada Klasik metodou ECF-Elemental Chlorine Free.


4. Funkční složení

Super absorpční jádro rychle a bezpečně odvání tekutinu od pokožky a uzamyká zápach. Prodyšné materiály zabraňují zapaření a eliminují opruzeniny. Jemné elastické manžety a pevné široké lepicí pásky se suchým zipem, se perfektně přizpůsobí a nebrání dětem v pohybu. Boční lemy zabraňují úniku obsahu a nežádoucí haváriím. Jedinečný 3D design napomáhá správnému držení kyčlí.


5. Kvalitní materiál

Složení plena : netkané textilie, buničina, elasten (Creora), SAP (BASF), aloe a LDPE. 

 

Buničina - biologicky rozložitelná 
Má skvělé savé vlastnosti, je hlavní a největší součástí plenky.  Vyrábí se buď z jednoletých rostlin, jako je len, bavlna či kefal, nebo ze dřeva nejrůznějších druhů stromů; ve střední Evropě se nejčastěji používá dřevo smrkové.

 

LDPE –recyklovatelný, netoxický a bez zápachu.
Uvnitř plenky tvoří tenkou nepropustnou vrstvu.

 

Netkaná textilie 
Jedná se o textilii vytvořenou pomocí metody spunbond. Tvoří obal plenky a díky vysoké prodyšnosti dovolí pokožce dýchat.

 

SAP gel – superabsorbční polymer
Netoxický, recyklovatelný, nerozkládá se. 

Drobné krystalky schopné absorbovat až 300-násobek své váhy. Pohltí zápach a působí antibakteriálně. Díky svým netoxickým vlastnostem není zátěží pro životní prostředí.

 

Vlastnosti dětských plen MonPeri

EC_vs_KL.

 

Není to jen plena - je to péče o dítě.

"Rodiče by měli být nekompromisní ohledně kvality dětských plenek. Spolehlivost, komfort a nejvyšší stupeň hygieny patří mezi klíčové prvky, na nichž stojí MonPeri."

 

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení