Porodnice České Budějovice

ceske budejovice


Nemocnice České Budějovice, a.s.

B. Němcové 585/54
370 01 České Budějovice

tel: ústředna - +420 387 871 111

http://www.nemcb.cz

Gynekologicko - porodnické oddělení, Nemocnice České Budějovice, a.s.Gynekologicko - porodnické oddělení - porodní sál

 

Počet lůžek

5 porodních boxů

4 lůžka intenzivní porodnické péče

Staniční sestra Bc. Petra Bartošová
Areál horní
Pavilon K
Podlaží 2. patro
Telefon - inspekce +420 387 874 520; +420 387 874 523

Charakteristika stanice:

Porodní sál disponuje celkem 4 jednolůžkovými předporodními pokoji, které splňují požadavky na jednotku intenzivní porodnické péče. Přítomnost doprovodu u porodu je možná, maximálně v počtu 2 osob, bez poplatku, je na ně pamatováno i samostatnou odpočinkovou, převlékací místností s vlastním hygienickým zázemím.

Všechny porodní boxy mají rozsáhlé hygienické zázemí. 3 boxy jsou vybaveny hydromasážními vanami. Jeden box je koncipován jako alternativní, jehož součástí je rozměrná porodnická válenda. Všechny boxy jsou vybaveny nejmodernějšími porodnickými lůžky, některá jsou vybavena masážními prvky. K dispozici mají rodičky porodnické míče, žíněnky, stoličky. Doprovod má k dispozici pohodlná křesla.

ČB-1  ČB-2  

ČB-3  ČB-4  

Součástí stanice porodních sálů jsou dva samostatné operační sály pro provádění císařských řezů.

Při fyziologickém porodu dbáme na to, aby miminko bylo již od prvních okamžiků po porodu v těsném kontaktu s maminkou a následně po jeho krátkém ošetření a po ošetření eventuelních porodních poranění je novorozenec přikládán k prsu. Po porodu zůstává maminka eventuelně i s tatínkem na porodním boxu a pokud je její stav stabilizován, je po dvou hodinách od porodu přeložena na stanici šestinedělí. Maminkám v průběhu porodu můžeme poskytnout tlumení bolestí formou tzv. epidurální analgesie, která je dostupná po celých 24 hodin, provádí ji lékař ARO (podrobněji viz Epidurální analgesie při porodu), nejedná se o nadstandardní hrazenou službu. Komerční odběry pupečníkové krve je nutno hlásit hned při přijetí na porodní sál.

V rámci předporodní přípravy probíhají pro nastávající rodiče prohlídky porodního sálu (každé úterý od 14 hodin). Podmínkou je předchozí telefonické objednání na tel. č. 387 874 523. V případě obsazených porodních boxů se termín prohlídek posouvá.

Veškeré informace naleznete zde:

Zpět do obchodu