Porodnice České Budějovice

ceske budejovice


B. Němcové 585/54, 370 87 České Budějovice

+420 387 871 111

http://www.nemcb.cz

Gynekologicko - porodnické oddělení, Nemocnice České Budějovice, a.s.


 

Kontaktní údaje

Zařízení Gynekologicko: - porodnické oddělení, Nemocnice České Budějovice, a.s.
Typ zařízení: krajské
Adresa: B. Němcové 585/54, 370 87 České Budějovice
Kontakt: tel. 387 871 111 (ústředna), www.nemcb.cz, nemocnice@nemcb.cz, zenske@nemcb.cz
Primář: MUDr. Petr Sák, Ph.D., tel. 387 874 400, sak@nemcb.cz
Vrchní sestra: Bc. Hana Vodičková, tel. 387 874 405, zenske@nemcb.cz
Kurz předporodní přípravy prohlídky porodního sálu, tel. 387 874 521

Porodní sál

Počet lůžek

5 porodních boxů

4 lůžka intenzivní porodnické péče

Staniční sestra Bc. Anna Plojharová
Areál horní
Pavilon K
Podlaží 2. patro
Telefon - inspekce +420 387 874 520; +420 387 874 523

Charakteristika stanice:

Porodní sál disponuje celkem 4 jednolůžkovými předporodními pokoji, které splňují požadavky na jednotku intenzivní porodnické péče. Přítomnost doprovodu u porodu je možná, maximálně v počtu 2 osob, bez poplatku, je na ně pamatováno i samostatnou odpočinkovou, převlékací místností s vlastním hygienickým zázemím.

Všechny porodní boxy mají rozsáhlé hygienické zázemí. 3 boxy jsou vybaveny hydromasážními vanami. Jeden box je koncipován jako alternativní, jehož součástí je rozměrná porodnická válenda. Všechny boxy jsou vybaveny nejmodernějšími porodnickými lůžky, některá jsou vybavena masážními prvky. K dispozici mají rodičky porodnické míče, žíněnky, stoličky. Doprovod má k dispozici pohodlná křesla.

Součástí stanice porodních sálů jsou dva samostatné operační sály pro provádění císařských řezů.

Při fyziologickém porodu dbáme na to, aby miminko bylo již od prvních okamžiků po porodu v těsném kontaktu s maminkou a následně po jeho krátkém ošetření a po ošetření eventuelních porodních poranění je novorozenec přikládán k prsu. Po porodu zůstává maminka eventuelně i s tatínkem na porodním boxu a pokud je její stav stabilizován, je po dvou hodinách od porodu přeložena na stanici šestinedělí. Maminkám v průběhu porodu můžeme poskytnout tlumení bolestí formou tzv. epidurální analgesie, která je dostupná po celých 24 hodin, provádí ji lékař ARO (podrobněji viz Epidurální analgesie při porodu), nejedná se o nadstandardní hrazenou službu. Komerční odběry pupečníkové krve je nutno hlásit hned při přijetí na porodní sál. V rámci předporodní přípravy probíhají pro nastávající rodiče prohlídky porodního sálu (každé úterý od 14 hodin). Je však vhodné se nejprve telefonicky informovat, protože v případě obsazených porodních boxů se termín prohlídek posouvá.

Stanice šestinedělí

Počet lůžek 38
Staniční sestra Bc. Hana Vodičková
Areál Horní
Pavilon K
Podlaží 3. patro
Telefon - inspekce +420 387 874 421

Charakteristika stanice:

Na stanici jsou hospitalizovány ženy po spontánním porodu nebo po operativním porodu ve stabilizovaném stavu po přeložení z JIP. 6 lůžek je koncipováno jako dva 3 lůžkové pokoje JIP. Na těchto pokojích jsou sledovány ženy po císařských řezech a patologických porodech. Je zajištěn centrální monitoring jejich fyziologických funkcí.

Mohou zde být hospitalizovány i těhotné ženy s fyziologicky probíhajícím těhotenstvím bezprostředně před porodem. K dispozici je 10 nadstandardních jednolůžkových pokojů. Všechny nadstandardní pokoje jsou vybaveny TV, lednicí, varnou konvicí, trezorem, lůžkem pro doprovod. Samozřejmostí je vlastní hygienické zázemí. Strava je zajišťována dle výběru dietní sestrou každé ráno. Cena za den pobytu činí 1.200,- Kč, den příchodu a odchodu se počítá jako jeden den. Bude-li chtít přespat doprovod, je jeho cena pobytu za den 500,- Kč, bez zajištěné stravy. Návštěvní doba na nadstandardních pokojích je od 07.00 do 19.00 hod při respektování lékařských a ošetřovatelských výkonů a pravidel, která jsou samostatně stanovena pro doprovod. Rezervace těchto pokojů není předem nutná, je vhodné tento zájem hlásit ihned při přijetí.

Zbylé pokoje na stanici šestinedělí jsou dvoulůžkové s vlastním hygienickým zázemím. Na těchto pokojích neprobíhají návštěvy, ty je možno uskutečňovat v prostoru pro návštěvy na stejném podlaží. Květiny na této stanici jsou zakázány vyhláškou. Délka hospitalizace je při nekomplikovaném průběhu po spontánním porodu obvykle 3 dny, po císařském řezu 5 dní (den porodu či operace je den 0).

 

Fotogalerie

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení