Porodnice Písek

pisek


Karla Čapka 589, 397 01 Písek

+420 382 772 111

http://www.nemopisek.cz/oddeleni/gynekologicko-porodnicke-oddeleni/popis-oddeleni

intermediární perinatologické centrum, která soustřeďují riziková, či patologická těhotenství a předčasné porody od 32. týdne gravidity


 

Kontaktní údaje

Zařízení: Nemocnice Písek, a.s.

Typ zařízení: intermediární perinatologické centrum, která soustřeďují riziková, či patologická těhotenství a předčasné porody od 32. týdne gravidity

Adresa: Nemocnice Písek, a.s.

Karla Čapka 589

397 01 Písek

IČO:26095190

Kontakty : +420 382 772 111 –ústředna

+420 382 772 466 – porodní sál

Služby před porodem

Předporodní kurz pro rodičky (+cena) : Ano – cena 600 kč/8lekcí

Předporodní kurz pro páry (+cena): Ne – poslední lekce předporodního kurzu pro rodičky, možnost vzít na prohlídku porodního sálu i partnera či osobu, která bude doprovázet klientku k porodu.

Fotografie sálů, kde se konají předporodní kurzy:

 

Zvláštní služby: --

Podmínky k porodu

Nutnost registrace rodičky během těhotenství: Ano, cca kolem 37 tt.- sepsání tkz.předpříjmu.

Možný počet osob u porodu (+cena): 1 osoba, zdarma – Školení otců nebo jiné osoby doprovázející maminku k porodu není nutné a účast otce u porodu a ošetření novorozence není zpoplatněna.

Možnost přítomnosti duly (+cena): ano – zdarma

Služby při porodu

Samostatná porodní místnost: 2

Počet samostatných porodních místností: Porodní sál se nachází v těsné blízkosti porodnického oddělení. Základem jsou dva samostatné klimatizované porodní boxy vybavené elektrickým polohovatelným lůžkem, současnou technikou ke sledování matky a plodu a vyhřívaným lůžkem pro novorozence. Během první doby porodní je dovoleno rodičce zaujímat různé polohy, může využívat míč, sprchu, vanu, relaxační masážní prostředky a aromaterapii. Na porodních boxech je možný poslech hudby a to i z vlastních nosičů /CD,MP3/.

Možnost spontánního porodu koncem pánevním: ano

Kontrola ženy a dítěte během porodu – jakým způsobem, jak často: podle potřeby

Možnosti zvýšení komfortu a tišení bolestí během I. doby porodní (př. léky, aromaterapie,…+cena) – jaké: aromaterapie, termoterapie, hydroterapie, epidurální analgezie – zdarma. Entonox – cena dle aktuálního ceníku

Volba porodní polohy: ano

Porod do vody: ne

Odběr pupečníkové krve (+cena): ano, Cord blood

Služby pro hendikepované: ano

Zvláštní služby: Maminky mohou využít i dva nadstandardní pokoje se sociálním zařízením, TV a lednicí za poplatek 500 Kč/den a dva nadstandardní rodinné pokoje se stejným vybavením a možností přistýlky pro blízkou osobou za poplatek 700 Kč/den.

Maminky, které u nás porodily, mají možnost výběru obědů a to hned z pěti jídel. Porodnice tím zlepšuje již tak kvalitní služby a vychází vstříc maminkám, které jsou například vegetariánky. Skladba jídel je samozřejmě volena s ohledem na poporodní stav, přispívá k rychlé rekonvalescenci a ke správnému začátku kojení.

 

Služby po porodu

Možnost přímého kontaktu s dítětem ihned po porodu, na jak dlouho: ano, ihned po narození, na jak dlouho maminky chtějí. Novorozenci jsou v přímém kontaktu skin to skin celé dvě hodiny po spont. porodu až do převozu na odd. šestinedělí. Poskytujeme i bonding při císařském řezu, jak u maminek, tak i u otců.

Služby a vybavení pro předčasně narozené děti – od jakého TT možný porod: Písecká porodnice je moderní zařízení svého druhu po celkové rekonstrukci v r.1995 a částečné rekonstrukci porodních sálů na konci roku 2015. Rodí se zde více jak 900 dětí ročně nejenom ze spádové oblasti, ale i ze širokého okolí. Porodnice patří mezi intermediární perinatologická centra, která soustřeďují riziková, či patologická těhotenství a předčasné porody od 32. týdne gravidity. Novorozenci jsou pak ošetřováni zkušenými pediatry, nebo jsou léčeni na nedonošenecké JIP pod vedením kvalifikovaných neonatologů. Na porodnickém odd.-části pro riziková těhotenství jsou hospitalizovány především těhotné ohrožené předčasným porodem, těhotné s hypertenzí, diabetem apod. Mají k dispozici tři moderní dvoulůžkové pokoje se sprchou. Pro pacientky, které potřebují kontrolu na tzv. porodnické JIP, čeká jeden třílůžkový pokoj. V části tzv. šestinedělí jsou lůžka pro ženy po porodu, nebo těsně před ním. Jsou zde čtyři prostorné pokoje se sociálním zařízením, rooming-in je samozřejmostí. Maminky mohou využít i dva nadstandardní pokoje se sociálním zařízením, TV a lednicí za poplatek 500 Kč/den a dva nadstandardní rodinné pokoje se stejným vybavením a možností přistýlky pro blízkou osobu za poplatek 700 Kč/den.

Možnost služeb psychologa (+cena): Ano, poskytujeme zdarma

Poporodní cvičení, rehabilitace (+cena): Ano, zdarma

Laktační poradna (+cena): Ano, zdarma

Počet pokojů – lůžek na pokoji: -----

Počet nadstandardních pokojů (+cena): Maminky mohou využít i dva nadstandardní pokoje se sociálním zařízením, TV a lednicí za poplatek 500 Kč/den a dva nadstandardní rodinné pokoje se stejným vybavením a možností přistýlky pro blízkou osobu (pokoj pro tatínky) za poplatek 700 Kč/den.

Poskytnutí hygienických pomůcek, jakých: porodnické vložky, kojící polštář, odsávačka mateřského mléka

Poskytnutí jednorázových dětských plen, jakých: ano

 

 

Fotogalerie

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení