Porodnice Písek

pisek


Karla Čapka 589, 397 01 Písek

+420 382 772 111

http://www.nemopisek.cz/oddeleni/gynekologicko-porodnicke-oddeleni/popis-oddeleni

intermediární perinatologické centrum, která soustřeďují riziková, či patologická těhotenství a předčasné porody od 32. týdne gravidity


 

Kontaktní údaje

Zařízení: Nemocnice Písek, a.s.

Typ zařízení: intermediární perinatologické centrum, která soustřeďují riziková, či patologická těhotenství a předčasné porody od 32. týdne gravidity

Adresa: Nemocnice Písek, a.s.

Karla Čapka 589

397 01 Písek

IČO:26095190

Kontakty : +420 382 772 111 –ústředna

+420 382 772 466 – porodní sál

Služby před porodem

Předporodní kurz pro rodičky (+cena) : Ano – cena 600 kč/8lekcí

Předporodní kurz pro páry (+cena): Ne – poslední lekce předporodního kurzu pro rodičky, možnost vzít na prohlídku porodního sálu i partnera či osobu, která bude doprovázet klientku k porodu.

Fotografie sálů, kde se konají předporodní kurzy:

 

Zvláštní služby: --

Podmínky k porodu

Nutnost registrace rodičky během těhotenství: Ano, cca kolem 37 tt.- sepsání tkz.předpříjmu.

Možný počet osob u porodu (+cena): 1 osoba, zdarma – Školení otců nebo jiné osoby doprovázející maminku k porodu není nutné a účast otce u porodu a ošetření novorozence není zpoplatněna.

Možnost přítomnosti duly (+cena): ano – zdarma

Služby při porodu

Samostatná porodní místnost: 2

Počet samostatných porodních místností: Porodní sál se nachází v těsné blízkosti porodnického oddělení. Základem jsou dva samostatné klimatizované porodní boxy vybavené elektrickým polohovatelným lůžkem, současnou technikou ke sledování matky a plodu a vyhřívaným lůžkem pro novorozence. Během první doby porodní je dovoleno rodičce zaujímat různé polohy, může využívat míč, sprchu, vanu, relaxační masážní prostředky a aromaterapii. Na porodních boxech je možný poslech hudby a to i z vlastních nosičů /CD,MP3/.

Možnost spontánního porodu koncem pánevním: ano

Kontrola ženy a dítěte během porodu – jakým způsobem, jak často: podle potřeby

Možnosti zvýšení komfortu a tišení bolestí během I. doby porodní (př. léky, aromaterapie,…+cena) – jaké: aromaterapie, termoterapie, hydroterapie, epidurální analgezie – zdarma. Entonox – cena dle aktuálního ceníku

Volba porodní polohy: ano

Porod do vody: ne

Odběr pupečníkové krve (+cena): ano, Cord blood

Služby pro hendikepované: ano

Zvláštní služby: Maminky mohou využít i dva nadstandardní pokoje se sociálním zařízením, TV a lednicí za poplatek 500 Kč/den a dva nadstandardní rodinné pokoje se stejným vybavením a možností přistýlky pro blízkou osobou za poplatek 700 Kč/den.

Maminky, které u nás porodily, mají možnost výběru obědů a to hned z pěti jídel. Porodnice tím zlepšuje již tak kvalitní služby a vychází vstříc maminkám, které jsou například vegetariánky. Skladba jídel je samozřejmě volena s ohledem na poporodní stav, přispívá k rychlé rekonvalescenci a ke správnému začátku kojení.

 

Služby po porodu

Možnost přímého kontaktu s dítětem ihned po porodu, na jak dlouho: ano, ihned po narození, na jak dlouho maminky chtějí. Novorozenci jsou v přímém kontaktu skin to skin celé dvě hodiny po spont. porodu až do převozu na odd. šestinedělí. Poskytujeme i bonding při císařském řezu, jak u maminek, tak i u otců.

Služby a vybavení pro předčasně narozené děti – od jakého TT možný porod: Písecká porodnice je moderní zařízení svého druhu po celkové rekonstrukci v r.1995 a částečné rekonstrukci porodních sálů na konci roku 2015. Rodí se zde více jak 900 dětí ročně nejenom ze spádové oblasti, ale i ze širokého okolí. Porodnice patří mezi intermediární perinatologická centra, která soustřeďují riziková, či patologická těhotenství a předčasné porody od 32. týdne gravidity. Novorozenci jsou pak ošetřováni zkušenými pediatry, nebo jsou léčeni na nedonošenecké JIP pod vedením kvalifikovaných neonatologů. Na porodnickém odd.-části pro riziková těhotenství jsou hospitalizovány především těhotné ohrožené předčasným porodem, těhotné s hypertenzí, diabetem apod. Mají k dispozici tři moderní dvoulůžkové pokoje se sprchou. Pro pacientky, které potřebují kontrolu na tzv. porodnické JIP, čeká jeden třílůžkový pokoj. V části tzv. šestinedělí jsou lůžka pro ženy po porodu, nebo těsně před ním. Jsou zde čtyři prostorné pokoje se sociálním zařízením, rooming-in je samozřejmostí. Maminky mohou využít i dva nadstandardní pokoje se sociálním zařízením, TV a lednicí za poplatek 500 Kč/den a dva nadstandardní rodinné pokoje se stejným vybavením a možností přistýlky pro blízkou osobu za poplatek 700 Kč/den.

Možnost služeb psychologa (+cena): Ano, poskytujeme zdarma

Poporodní cvičení, rehabilitace (+cena): Ano, zdarma

Laktační poradna (+cena): Ano, zdarma

Počet pokojů – lůžek na pokoji: -----

Počet nadstandardních pokojů (+cena): Maminky mohou využít i dva nadstandardní pokoje se sociálním zařízením, TV a lednicí za poplatek 500 Kč/den a dva nadstandardní rodinné pokoje se stejným vybavením a možností přistýlky pro blízkou osobu (pokoj pro tatínky) za poplatek 700 Kč/den.

Poskytnutí hygienických pomůcek, jakých: porodnické vložky, kojící polštář, odsávačka mateřského mléka

Poskytnutí jednorázových dětských plen, jakých: ano

 

 

Fotogalerie