Porodnice Boskovice

 

boskovice

Nemocnice Boskovice s. r. o.

Otakara Kubína 179, 680 21 Boskovice

www.nembce.cz/gynekologie

 info@nembce.cz

Spojovatelka: 516 491 111


 

primář-MachačPrimář - prim. MUDr. Jan Machač

Kde nás najdeteKDE NÁS NAJDETE
Rychlý kontaktRYCHLÝ KONTAKT
 • 516 491 351 - gynekologické oddělení
 • 516 491 382 - porodní sál
 • 516 491 362 - oddělení šestinedělí
StrukturaČLENĚNÍ
 • Porodnická část
 • Oddělení šestinedělí
 • Gynekologické oddělení
InformaceINFORMACE

 

POPIS ODDĚLENÍ

Gynekologicko porodnické oddělení udržuje vysoký standard v oblasti léčebně preventivní péče. Poskytuje komplexní služby v oblasti celé gynekologické operativy, včetně onkologické a urogynekologické.

 

Ročně provádíme kolem 700 velkých operací, tedy více než by odpovídalo naší spádové oblasti.
Onkologická péče je poté komplexně zajišťována v úzké spolupráci s Masarykovým onkologickým ústavem v Brně. Tato spolupráce je na velmi vysoké úrovni ku prospěchu našich pacientek.

 

V oblasti urogynekologické operativy se velmi rozvinula operativa ženské inkontinence (neudržení moči) s použitím podpůrných pásek (TOT). Primář dr. Machač byl dokonce školitelem urogynekologické operativy na mezinárodním sjezdu ve Zlíně.

 

V oblasti porodnictví si držíme stabilní trend v počtu porodů (ročně kolem 800 porodů). Naše porodnice je vyhledávána i řadou mimookresních rodiček. Na porodním sále jsou hojně využívány nadstandardní služby a je potěšitelné, že se zvyšuje počet otců u porodu. Pacientky mohou využívat i epidurální anestezie a používat u porodu analgezii pomocí entonoxu - zmírňování porodních bolestí vdechováním analgetické směsi.

Na oddělení pravidelně praktikují medici z celé republiky.


Oddělení si udržuje výbornou pověst a je vyhledávaným pracovištěm.

 

Porodnická část

Na porodním sále je k dispozici nadstandardní porodní box s vlastním sociálním zařízením a dalším zázemím pro doprovod. Dále pokoj s vanou a dalšími alternativními pomůckami a standardní pokoje.

Stavební uspořádání zajišťuje soukromí po celou dobu porodu. V naší porodnici nevyžadujeme holení, nálevy, umožňujeme přijímat tekutiny v průběhu I. doby porodní a respektujeme další přání maminky. Doporučujeme pohyb, změny poloh, relaxaci ve sprše nebo ve vaně, použití rehabilitačního míče, vaku, žíněnky, stoličky, aromaterapie (s použitím vlastních olejíčků), masáže, poslech hudby. Při fyziologickém průběhu porodu si maminka může zvolit polohu ve II. době porodní, včetně porodu do vody. Nabízíme i možnost využití přípravku ENTONOX, který pomáhá zvládat bolestivé kontrakce a nepříjemné pocity při šití hráze.

V případě porodu císařským řezem smí doprovod na operační sál. Poskytujeme také epidurální analgesii.

Miminko je ihned po porodu položeno na bříško maminky, poté je ošetřeno ve vyhřívaném dětském boxu, který je kompletně vybaven. Miminko je přiloženo k prsu hned na porodním sále a podle přání rodičů zde může zůstat do doby, než je maminka přeložena na oddělení šestinedělí.

Po porodu zůstávají maminky s dětmi v porodnici 4-5 dní, po porodu císařským řezem obvykle 7 dní. Respektujeme přání maminky na dřívější odchod, pokud jí to dovolí zdravotní stav.

 

Oddělení šestinedělí

Stavebně i organizačně navazuje na novorozenecké oddělení, na všech pokojích je možný nepřetržitý rooming-in.
Vyškolené porodní asistentky a dětské sestry pomáhají maminkám při uplatňování 10 bodů správného kojení a při realizaci ošetřovaní dítěte.

 

Gynekologické oddělení

Oddělení je umístěno v prvním poschodí. Celková kapacita je 22 lůžek, pokoje jsou 2–3 lůžkové s vlastním sociálním zázemím. Ve všech pokojích je možnost připojení k internetu. Nadstandardní jednolůžkové pokoje mají vlastní sociální zařízení, televizi a lednici.

 

Poskytované nadstandardní služby

 

Porodní oddělení

 • Nadstandardní pokoj na porodním oddělení
 • Doprovod pacientky

 

Porodní sál

 • Nadstandardní pokoj na porodním sále
 • Přítomnost otce (nebo blízké osoby) u porodu včetně oděvu
 • Relaxace ve vaně
 • Dianatal gel
 • Entonox
 • Náústek k entonoxu

 

 

Ceny nadstandardních služeb - viz Ceník zdravotních výkonů a služeb

 

63  68  71

 

Aktuální informace najdete ZDE:

Aktualizace 31.8.2022