Porodnice Břeclav

breclav

 


U Nemocnice 1, 690 74 Břeclav

 519 315 111

 http://www.nembv.cz

Porodní oddělení Nemocnice Břeclav, příspěvkové organizace je v provozu více jak 15 let, jedná se tedy o oddělení nové a moderní. Prostory porodního sálu se nachází ve 3. podlaží (2.patře) budovy B.


 

Kontaktní údaje

 

Zařízení
Gynekologicko - porodnické oddělení, Nemocnice Břeclav, p.o.
Typ zařízení
krajské
Adresa
U Nemocnice 1, 690 74 Břeclav
Kontakt
tel. 519 315 111 (ústředna), www.nembv.cz, nembv@nembv.cz

Porodní oddělení Nemocnice Břeclav, příspěvkové organizace je v provozu více jak 15 let, jedná se tedy o oddělení nové a moderní. Prostory porodního sálu se nachází ve 3. podlaží (2.patře) budovy B.

Po zazvonění u dveří vstoupíte do prostor porodního oddělení. Přivítá Vás tým porodních asistentek, které zkontrolují Váš zdravotní stav a natočí krátký záznam srdeční akce Vašeho plodu.

Poté co se převlečete, Vás vyšetří lékař, který má službu. Seznámí Vás s výsledkem vyšetření, v jaké fázi porodu se právě nacházíte a společně s ním a porodními asistentkami si uděláte představu, jak asi bude celý porodní děj pokračovat.

Většinu porodu strávíte na porodním pokoji, který je zařízen v rámci možností co nejcivilněji. Najdete zde žíněnku, ribstol, vak či velký míč. Je zde samozřejmě i porodní postel, porodní monitor a ostatní zdravotnické vybavení.

Maminka může zvolit jí vyhovující polohu v I. a II. době porodní. Spolu s porodní asistentkou, která je jí průvodcem a rádcem, může uplatnit své představy a názory na porod a najít přesně individualizovanou formu péče.

Přítomnost otce dítěte či jiné blízké osoby, je samozřejmě možná a vítaná. Maminka má možnost trávit část porodu ve vaně, což je velmi oblíbené a řadě rodiček zpříjemňuje otvírací období porodu a tlumí porodní bolesti, případně užívat relaxující vliv teplé sprchy. Je možno poslouchat relaxační hudbu, využívat aromaterapii, masáže, podle možnosti se procházet a pohybovat.

Zatímco porodní asistentka je Vaší stálou průvodkyní porodem, lékař celý průběh porodu sleduje, je připraven Vám pomoci a při vlastním porodu je vždy přítomen. V průběhu celých 24 hodin je rovněž k dispozici anesteziolog, který může provést účinné tlumení porodních bolestí epidurální analgesií.

K dispozici je i nadstandardní porodní pokoj, vybavený zcela civilním nábytkem, televizí a vanou. Toto prostředí umožňuje prožití porodu v prakticky domácím prostředí se svými blízkými, přesto však v bezpečném dosahu odborné péče.

Po porodu pokládáme miminko mamince na břicho, dítě se zklidní, je vidět, jak je spokojené. Spolu s dětskou sestrou si maminka časně přikládá dítě k prsu.

Novorozené dítě je ve své postýlce spolu s maminkou převezeno na oddělení šestinedělí. Zde jsou k dispozici dvoulůžkové pokoje s příslušenstvím. O maminky pečují porodní asistentky, o děti dětské sestry. 2x denně je lékařská vizita.

 

Z porodnice maminky odchází většinou 3. - 4.den, poté co jsou děti stabilizované, dobře pijí a zdárně překonaly problémy poporodní adaptace na život mimo matčinu dělohu.

Za příplatek lze mít i jednolůžkový pokoj s ledničkou, rádiem, televizí, telefonem, varnou konvicí a příslušenstvím na pokoji.

V naší porodnici se v loňském roce narodilo 987 dětí, 22 % porodů bylo vedeno císařským řezem, skoro u poloviny porodů byl přítomen otec nebo jiná blízká osoba. Nadstandardní porodní sál využilo více jak 80 a epidurální analgesii k tlumení bolesti využilo více jak 50 rodiček.

Každé 1. a 3. úterý v měsíci od 13.00 hod., pořádáme předporodní kurz pro nastávající rodiče.
Tento kurz obsahuje přednášku lékaře a dětské sestry. Individuální prohlídka porodnice je možná dle objednání na kurzu (s ohledem na aktuální počet zájemců).

Budoucí maminka si může rovněž porodnici prohlédnout, stačí kontaktovat porodní asistentky přímo - zazvonit na porodním sále, nebo se předem telefonicky dohodnout na telefonním čísle 519 315 367.

 

Porodní sály

 

Pro porody jsou v naší nemocnici k dispozici tři porodní sály, z toho jeden nadstandardní. Celý tým na porodním sále se snaží o maximálně humánní, vstřícný a individuální přístup ke každé rodičce.
Mamince jsou k dispozici relaxační pomůcky – míč, žíněnky, ribstoly, křesla. Bolesti v první době porodní pomáhá zmírnit teplá lázeň nebo sprcha. Možnost podat rodičce epidurální analgesii máme 24 hodin denně. Při porodu si může vybrat polohu, která jí vyhovuje, např. na porodní židli. Přítomnost otce, či jiné blízké osoby spolu s rodičkou na porodním sále, je u nás téměř samozřejmostí.
Stav plodu monitorujeme pomocí kardiotokografu a pulsního oxymetru.

Pravidelně měsíčně organizujeme předporodní kurzy spojené s prohlídkou porodních sálu. Prohlídku porodnice je možné si domluvit individuálně telefonicky na čísle 519 315 367.

 

Oddělení šestinedělí

 

Pokoje na oddělení šestinedělí jsou dvoulůžkové. Máme zaveden systém rooming in - tj.dítě je na pokoji spolu s matkou.
V roce 2006 jsme získali titul Baby Friendly Hospital – téměř 100% dětí odchází z naší porodnice plně kojeno.
Sledované parametry porodní péče máme dlouhodobě vyrovnané a svědčí o vysoké odborné úrovni.

 

Cena nadstandardního porodního sálu ... 950,- Kč/ 24 hodin

Otec při porodu ... zdarma
(jiná blízká osoba u porodu ...700,- Kč)

Dula u porodu ... 1500,- Kč

Předporodní kurz (osoba) ... 185,- Kč/ osobu

Jednolůžkový pokoj na šestinedělí ... 400,- Kč

Na standardní pokoj si může maminka zapůjčit televizor.

V průběhu letošního roku porodů znatelně přibývá. Těšíme se, že i Vy si zvolíte naši porodnici jako místo, kde v přátelském prostředí přivedete své dítě na svět.

 

Fotogalerie