Porodnice Břeclav

 

Nemocnice Břeclav, příspěvková organizace

U Nemocnice 3066/1, 690 74 Břeclav


 

Primář: prim. MUDr. Janka Bambasová, MPH
Vrchní sestra: Bc. Jarmila Láníčková

Kde nás najdete: pavilon B - 2. patro
Telefon: 519 315 367
E-mail: dokumentace_gpor@nembv.cz

Počet lůžek: 40

Porodní sál a oddělení šestinedělí poskytuje individuální moderní porodní péči všem maminkám, které chtějí rodit v naší porodnici. Důraz klademe na humanizaci porodnictví.
V roce 2006 jsme získali titul Baby Friendly Hospital.

Porodní oddělení Nemocnice Břeclav, příspěvkové organizace je v provozu od roku 1996, jedná se tedy o oddělení nové a moderní. Prostory porodního sálu se nachází ve 3. podlaží (2.patře) budovy B.

Porodní sály

 

Pro porody jsou v naší nemocnici k dispozici tři porodní sály, z toho jeden nadstandardní. Celý tým na porodním sále se snaží o maximálně humánní, vstřícný a individuální přístup ke každé rodičce.
Mamince jsou k dispozici relaxační pomůcky – míč, žíněnky, ribstoly, křesla. Bolesti v první době porodní pomáhá zmírnit teplá lázeň nebo sprcha. Možnost podat rodičce epidurální analgesii máme 24 hodin denně. Při porodu si může vybrat polohu, která jí vyhovuje, např. na porodní židli. Přítomnost otce, či jiné blízké osoby spolu s rodičkou na porodním sále, je u nás téměř samozřejmostí.
Stav plodu monitorujeme pomocí kardiotokografu a pulsního oxymetru.

Pravidelně měsíčně organizujeme předporodní kurzy spojené s prohlídkou porodních sálu. Prohlídku porodnice je možné si domluvit individuálně telefonicky na čísle 519 315 367.

Soubory ke stažení:

 

Oddělení šestinedělí

Pokoje na oddělení šestinedělí jsou dvoulůžkové. Máme zaveden systém rooming in - tj.dítě je na pokoji spolu s matkou.
V roce 2006 jsme získali titul Baby Friendly Hospital – téměř 100% dětí odchází z naší porodnice plně kojeno.
Sledované parametry porodní péče máme dlouhodobě vyrovnané a svědčí o vysoké odborné úrovni.

 

Porod v naší nemocnici
Porod v přátelském prostředí
Porodní oddělení Nemocnice Břeclav, příspěvkové organizace je v provozu od roku 1996, jedná se tedy o oddělení nové a moderní. Prostory porodního sálu se nachází ve 3. podlaží (2.patře) budovy B.

Po zazvonění u dveří vstoupíte do prostor porodního oddělení. Přivítá Vás porodní asistentka, která natočí krátký záznam srdeční akce Vašeho plodu. 

Poté  se převlečete a vyšetří Vás  lékař, který má službu. Seznámí Vás s výsledkem vyšetření, v jaké fázi porodu se právě nacházíte a společně s ním a s porodní asistentkou  si uděláte představu o dalším průběhu porodu.

Většinu porodu strávíte na porodním pokoji, který je zařízen v rámci možností co nejcivilněji. Najdete zde žíněnku, ribstole, sedací vak, velký míč. Je zde samozřejmě i porodní postel, porodní monitor a ostatní zdravotnické vybavení.

Rodička si může zvolit  polohu v I. a  II. době porodní. Spolu s porodní asistentkou, která je jí průvodcem,  rádcem i důvěrníkem,  může uplatnit své představy a názory na porod a najít  přesně individualizovanou formu péče.

Přítomnost otce dítěte  je samozřejmostí a je vítaná. Rodička má možnost trávit část porodu ve vaně, což je velmi oblíbené a řadě rodiček zpříjemňuje otvírací období porodu a tlumí porodní bolesti, případně užívat relaxující vliv teplé sprchy.  Porod do vody, z důvodu bezpečnosti dítěte, nedoporučujeme.  Je možno poslouchat vlastní hudbu,  využívat  masáže.  Rodička se může během porodu volně pohybovat a procházet  i mimo vlastní porodní pokoj. Pohyb je velmi účinný prostředek k podpoře porodu.

Porodní asistentka je s Vámi během celého porodu v trvalém kontaktu. Porodem Vás bude provázet, pokud možno, stále stejná porodní asistentka.  Lékař  průběh porodu sleduje a je  připraven  Vám pomoci, pokud by se průběh porodu  zkomplikoval.. 24 hodin denně je rovněž k dispozici anesteziolog, který může provést účinné tlumení porodních bolestí epidurální analgesií.

K dispozici je i nadstandardní porodní pokoj, vybavený zcela civilním nábytkem, televizí a vanou. Toto prostředí umožňuje prožití porodu v prakticky domácím prostředí se svými blízkými, přesto však v bezpečném dosahu odborné péče.

Po porodu pokládáme miminko mamince na břicho, dítě se zklidní, je vidět, jak je spokojené. Spolu s dětskou sestrou si maminka časně přikládá dítě k prsu. V péči maminky zůstává novorozenec po celou dobu pobytu v porodnici.

Novorozené dítě je ve své postýlce spolu s maminkou převezeno na oddělení šestinedělí. Zde jsou k dispozici dvoulůžkové pokoje s příslušenstvím. O maminky pečují porodní asistentky, o děti dětské sestry. Denně je lékařská vizita, jak porodnická tak neonatologická.  Matka je přítomna  při všech vyšetřeních novorozence.

Z porodnice maminky odchází většinou 3. - 4.den, poté co jsou děti stabilizované, dobře pijí a zdárně překonaly problémy poporodní adaptace na život mimo matčinu dělohu.

Za příplatek lze mít i jednolůžkový pokoj s ledničkou, rádiem, televizí, telefonem, varnou konvicí a příslušenstvím na pokoji.
 
V naší porodnici se narodí každý rok více než 1000 dětí.

Nově od 1.7.2020 se bude předporodní kurz pro nastávající rodiče konat každé 1. a 3. úterý v měsíci od 13.00 hod., ve velké zasedací místnosti ředitelství na budově F bez nutnosti předchozího objednání.

Tento kurz obsahuje přednášku  porodníka (spíše je to neformální beseda)  a neonatologa. Součástí kurzu  je  prohlídka porodních sálů. Individuální prohlídka je možná i v jiném termínu,po předchozí telefonické domluvě.
Stačí kontaktovat porodní asistentky přímo - zazvonit na porodním sále, nebo se předem telefonicky dohodnout na telefonním čísle 519 315 367.

Ceník naší nemocnice je k dispozici zde.

Na standardní pokoj si může maminka zapůjčit televizor.

V průběhu let porodů přibývá. Těšíme se, že i Vy si zvolíte naši porodnici jako místo, kde v přátelském prostředí přivedete své dítě na svět.

Pro budoucí maminky jsme také připravili rozšířenou možnost monitorovat stav rodícího se miminka pomocí přístroje kardiotokograf (CTG), který zvukově i graficky zaznamená tlukot srdíčka i děložní stahy. Podívejte se na PDF pro více informací.

 nemocnice-breclav-prispevkova-organizace  nemocnice-breclav-prispevkova-organizace-1  nemocnice-breclav-prispevkova-organizace-2

Zpět do obchodu