Porodnice Brno - Milosrdných Bratří

 brno-milosrdnych-bratri

Nemocnice Milosrdných bratří, p.o.

Polní 553/3
639 00 Brno

www.nmbbrno.cz/gynekologicko-porodnicke

 


Rychlý kontakt  Rychlý kontakt

Kde nás najdete Kde nás najdete

Informace  Informace
  • 19.7. v 16:00 hod. bude kurz kojení - podmínkou je splnění kritérií uvedených  v Aktuálních informacích k omezenému režimu. Účast je       nutno nahlásit emailem na porodnice@nmbbrno.cz
  • S platností od 2.6.2021 je obnovena předporodní příprava, na kterou je nutné se objednat na našem mailu (viz. výše Rychlý kontakt).
  • We organize antenatal classes in English. You can sign up by mail courses@nmbbrno.cz
Struktura  Struktura

 

GYNEKOLOGICKO-PORODNICKÉ ODDĚLENÍ

GYNEKOLOGICKÁ AMBULANCE

 

 

POPIS ODDĚLENÍ

Gynekologické oddělení

Gynekologicko - porodnické oddělení je nepřetržitě v provozu od roku 1955, kdy zajišťuje komplexní péči pro ženskou část brněnské i mimobrněnské populace. Je druhá největší v jihomoravském regionu, s počtem přesahujícím 1700 porodů za rok. Naše porodnice je vyhledávána pro své klidné rodinné prostředí, individuální přístup a sympatie ke všem metodám vedení porodu. Respektujeme přání rodičky od medikamentozního vedení porodu po alternativní metody. Umíme pracovat s eventuálními porodními plány, akceptujeme přítomnost duly. Na porodním sále je možno využít aromaterapie, muzikoterapie (vlastní hudební produkce), vaginální bylinné napářky a další. Více informací se můžete dozvědět na předporodních kurzech (viz. níže).  Fyziologické porody vedou porodní asistentky s příslušným vzděláním a pracovním poměrem v NMB. Dulám a ostatním porodním asistentkám není u nás vedení porodu umožněno.

 

Přítomnost otců, popřípadně jiného člena rodiny, u porodu je pro nás samozřejmostí.
Porodní oddělení nabízí standardně dvoulůžkové pokoje, na všech je rooming-in samozřejmostí, vlastníme ocenění Baby Friendly Hospital. K dispozici jsou dva nadstandardní pokoje. Jeden dvoulůžkový, kde je možná přítomnost člena rodiny. Druhý jednolůžkový. Cena obou nadstandardních pokojů je 700 Kč/den. Od října 2012 je možno nově využít v naší porodnici inhalační analgetikum Entonox. Cena se řídí platným ceníkem NMB [PDF, 136.21 kB].

 

Prohlídky porodního oddělení

Každý pátek od 14.00 probíhají pro zájemce prohlídky porodního oddělení s výkladem. Z kapacitních důvodů je potřeba si vždy v den prohlídky dopoledne zavolat na tel. 543 165 257. 

 

Předporodní kurzy

Předporodní kurzy jsou složeny ze dvou lekcí.

1. lekce: téma - porod

Dozvíte se kdy do porodnice a co s sebou, možný průběh porodu, současný přístup, alternativní metody porodu, přítomnost otce u porodu, duly. Součástí této lekce je prohlídka porodních sálů a oddělení šestinedělí (pouze v případě příznivé epidemiologické situace). Opět je to závislé na obsazenosti porodních boxů. Koná se opravdu každou středu od 16.00, trvá cca 2 hodiny. Výjimku tvoří státem uznávané svátky.

2. lekce: téma - příprava ke kojení, zásady moderního kojení

Budete seznámeni s průběhem šestinedělí, technikou kojení, uvidíte instruktážní video. Kurzem vás provede erudovaná porodní asistentka a dětská sestra s certifikátem laktační poradkyně.
Tento kurz se koná 1 x za měsíc, termín lekce se dozvíte vždy dopředu, či na tel. 543 165 257.

Cena celého kurzu, tj. 1. a 2. lekce činí 600 Kč pro oba partnery. Je možné navštívit pouze 1. lekci (středy v 16.00 ... trvání 2 hodiny) za 360 Kč. V nabídce máme i tzv. individuální konzultace porodní asistentky, které jsou možné pouze po telefonické domluvě (543 165 257). Cena je 240 Kč/hodinu.

Na porodním oddělení naší nemocnice se v současné době již nevybírá poplatek za přítomnost otce u porodu. Přítomnost každé další osoby (kromě otce) je zpoplatněna částkou 1000 Kč.

V současné době, v rámci komplexní péče o těhotné ženy, provádíme registraci do porodnice v 36. - 38. týdnu těhotenství. Objednávejte se na ambulanci porodního sálu, tel: 543 165 263 v pracovní dny od 7:00 do 13:00 hod. s poukazem od registrujícího gynekologa.

Na co se nejčastěji ptáte

Co si vzít s sebou do porodnice?
Doklady: těhotenský průkaz, průkaz zdravotní pojišťovny, občanský průkaz (cizinci povolení k dlouhodobému pobytu, pas), oddací list, nesezdané páry potvrzení z matriky o dohodě příjmení dítěte, rodný list. U cizinců vyžadujeme oddací list přeložený do českého jazyka, potvrzený s razítkem od registrovaného překladatele. 
Osobní potřeby: jako přezůvky (nejlépe omyvatelné), toaletní potřeby (ručníky, mýdlo, vložky, kartáček na zuby atd.), osobní prádlo, vložky do podprsenky, plenky pro novorozence. Košili a župan dostanete při přijetí, stejně jako oblečení pro novorozence.

Kdy přijít do porodnice?
Při pravidelné děložní činnosti v intervalech cca 5 min. sílící intenzity, které trvají nejméně 2 hodiny, při podezření na odtok plodové vody, krvácení jasně červenou krví, při jakékoliv nejistotě jako necítění pohybů či naopak intenzivní pohyby.

Mám zavolat než vyjedeme do porodnice?
Můžete samozřejmě kdykoliv, ale není to podmínkou. V naprosté většině případů vám sdělíme, abyste jste se dostavili. Po telefonu nelze poznat odtok plodové vody, ani jestli kontrakce jsou právě ty k porodu.


Odkazy na informace o uchování pupečníkové krve:

Medicínské centrum Praha s.r.o.

Rodinná banka perinatálních a mesenchymálních buněk, s.r.o.

CORD BLOOD CENTER CZ, s.r.o.

Národní centrum pupečníkové krve s.r.o.

 

RYCHLÉ RADY

 

img_4715_kopie   nem_mil_bratri_2_foto_sch013 (1)  

nem_mil_bratri_2_foto_sch025   nem_mil_bratri_2_foto_sch022  

nem_mil_bratri_2_foto_sch027  nem_mil_bratri_2_foto_sch014  

 

 

Zpět do obchodu