Porodnice Brno - Milosrdných Bratří

 

Nemocnice Milosrdných bratří, p.o.

Polní 3, 639 00 Brno


Rychlý kontakt  Rychlý kontakt

Kde nás najdete Kde nás najdete

GYNEKOLOGICKO-PORODNICKÉ ODDĚLENÍ

Kontaky: 

primar_huvar_gynekologie  

primář- MUDr. Huvar Ivan, CSc.

Tel.: 532 299 222
E-mail: ivan.huvar@nmbbrno.cz

danielova_vrchni_gynekologie

vrchní sestra - Danielová Drahomíra

Tel: 532 299 257

E-mail: ivan.huvar@nmbbrno.cz

staniční sestra gynekologie - Drahovzalová Jaroslava - 

Tel.: 532 299 265

E-mail: jaroslava.drahovzalova@nmbbrno.cz

staniční sestra šestinedělí - Čížková Štěpánka

Tel.: 532 299 261

E-mail: stepanka.cizkova@nmbbrno.cz

GYNEKOLOGICKÁ AMBULANCE

porodní asistentky:

Vrtíková Jitka, Bc. Zajíčková Miroslava, Nyklová Eva - Tel.: 532 299 273

POPIS ODDĚLENÍ

Gynekologické oddělení

Gynekologicko - porodnické oddělení je nepřetržitě v provozu od roku 1955, kdy zajišťuje komplexní péči pro ženskou část brněnské i mimobrněnské populace. Je druhá největší v jihomoravském regionu, s počtem přesahujícím 1700 porodů za rok. Naše porodnice je vyhledávána pro své klidné rodinné prostředí, individuální přístup a sympatie ke všem metodám vedení porodu. Respektujeme přání rodičky od medikamentozního vedení porodu po alternativní metody.Umíme pracovat s eventuálními porodními plány, akceptujeme přítomnost duly. Fyziologické porody vedou porodní asistentky s příslušným vzděláním a pracovním poměrem v NMB. Dulám a ostatním porodním asistentkám není u nás vedení porodu umožněno.

Výjimku tvoří tzv. Lotosový porod, který se v naší porodnici neprovádí.

Přítomnost otců, popřípadně jiných členů rodiny, u porodu je pro nás samozřejmostí.
Porodní oddělení nabízí standardně dvoulůžkové pokoje, na všech je rooming-in samozřejmostí, vlastníme ocenění Baby Friendly Hospital. K dispozici jsou dva nadstandardní pokoje. Jeden dvoulůžkový, kde je možná přítomnost člena rodiny. Druhý jednolůžkový. Cena obou nadstandardních pokojů je 700 Kč/den. Od října 2012 je možno nově využít v naší porodnici inhalační analgetikum Entonox. Cena se řídí platným ceníkem NMB [PDF, 136.21 kB].

 

Prohlídky porodního oddělení pro zájemce s výkladem

Konají se každý čtvrtek a pátek ve 14.00 (poplatek za pár činí 120 Kč vč. DPH). Nutno se informovat cca 2 hodiny předem (dříve to nemá význam) na tel. 543 165 257 zda se prohlídka uskuteční.
V případě plného obsazení porodního sálu není možno prohlídky provádět. Vzhledem k tomu, že počet rodících na porodním sále předem odhadnout nelze, není možné ani objednání. Děkujeme za pochopení.

 

Předporodní kurzy

Předporodní kurzy jsou složeny ze dvou lekcí

1. lekce: téma - porod

Dozvíte se kdy do porodnice a co s sebou, možný průběh porodu, současný přístup, alternativní metody porodu, přítomnost otce u porodu, duly. Bude vám promítnut videofilm. Součástí této lekce je prohlídka porodních sálů a oddělení šestinedělí. Opět je to závislé na obsazenosti porodních boxů. Na tuto lekci se neobjednává. Koná se opravdu každou středu od 16.00, trvá cca 2 hodiny. Výjimku tvoří státem uznávané svátky, popř. zákaz návštěv nařízený ústavním hygienikem.

2. lekce: téma - příprava ke kojení, zásady moderního kojení

Budete seznámeni s průběhem šestinedělí, technikou kojení, uvidíte instruktážní video. Kurzem vás provede erudovaná porodní asistentka a dětská sestra s certifikátem laktační poradkyně.
Tento kurz se koná 1 x za měsíc, termín lekce se dozvíte vždy dopředu, či na tel. 543 165 257.

Cena celého kurzu, tj. 1. a 2. lekce činí 600 Kč pro oba partnery. Je možné navštívit pouze 1. lekci (středy v 16.00 ... trvání 2 hodiny) za 360 Kč. V nabídce máme i tzv. individuální konzultace porodní asistentky, které jsou možné pouze po telefonické domluvě (543 165 257). Cena je 240 Kč/hodinu.

Na porodním oddělení naší nemocnice se v současné době již nevybírá poplatek za přítomnost otce u porodu. Přítomnost každé další osoby (kromě otce) je zpoplatněna částkou 1000 Kč.

Naše porodnické oddělení neprovádí žádné registrace těhotných před porodem. Každý obvodní registrující gynekolog těhotné odesílá, dle svých zvyklostí, do ambulancí porodních sálů. Pokud se rozhodnete pro naši porodnici, je nutné se co nejdříve objednat do naší ambulance na tel. 543 165 263. Ambulance je v provozu každý všední den od 7.00 do 13.00. Zde u vás budou probíhat pravidelné kontroly až do porodu.

 

Na co se nejčastěji ptáte

Co si vzít s sebou do porodnice?
Doklady: těhotenský průkaz, průkaz zdravotní pojišťovny, občanský průkaz (cizinci povolení k dlouhodobému pobytu, pas), oddací list, nesezdané páry potvrzení z matriky o dohodě příjmení dítěte, rodný list.
Osobní potřeby: jako přezůvky (nejlépe omyvatelné), toaletní potřeby (ručníky, mýdlo, vložky, kartáček na zuby atd.), osobní prádlo, vložky do podprsenky, plenky pro novorozence. Košili a župan dostanete při přijetí, stejně jako oblečení pro novorozence.

Kdy přijít do porodnice?
Při pravidelné děložní činnosti v intervalech cca 5 min. sílící intenzity, které trvají nejméně 2 hodiny, při podezření na odtok plodové vody, krvácení jasně červenou krví, při jakékoliv nejistotě jako necítění pohybů či naopak intenzivní pohyby, cokoliv je jinak než po celou dobu.

Mám zavolat než vyjedeme do porodnice?
Můžete samozřejmě kdykoliv, ale není to podmínkou. V naprosté většině případů vám sdělíme, abyste jste se dostavili. Po telefonu nelze poznat odtok plodové vody, ani jestli kontrakce jsou právě ty k porodu.


Uchování pupečníkové krve – MCP [PDF, 372.81 kB]

Ambulance

Ambulance porodního sálu - 2. patro

 Den  Ordinační doba
 Pondělí - pátek  7.00-13.00

  Akutní případy - nepřetržitě. Objednat na tel. 532 299 263 

 

Gynekologická ambulance - přízemí

 Den   Ordinační doba
 Pondělí  7.00-15.30 
 Úterý  7.00-15.30
 Středa  7.00-15.30
 Čtvrtek  7.00-15.30
 Pátek  7.00-15.30

  Akutní případy - nepřetržitě. Objednat na tel. 532 299 273

img_4715_kopie  nem_mil_bratri_2_foto_sch013 (1)  nem_mil_bratri_2_foto_sch025  nem_mil_bratri_2_foto_sch022  nem_mil_bratri_2_foto_sch027  nem_mil_bratri_2_foto_sch014  

 

 

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení