Porodnice Brno - Obilní trh

obilni-trh 

Porodnice Obilní trh

www.porodnicebrno.cz

+420 532 238 285

Obilní trh 11, 602 00,
Brno Ambulance porodnice
vedle vjezdu do areálu z ulice Údolní


 

Přirozeně, bezpečně

Uděláme vše pro to, abychom naplnili vaši představu o porodu. Podporujeme přirozený průběh porodu pod samostatným vedením porodní asistentky. To vše v zázemí plně vybavené porodnice se špičkovým lékařským týmem v zádech. Jsme tu vždy a pro všechny.

Podívejte se k nám

 

Jak probíhá naše péče?

Příprava na porod      Příprava na porod
 Porodní přání     Porodní přání
  Návštěva ambulance     Návštěva ambulance
  Přirozený porod     Přirozený porod
 Poporodní péče  Poporodní péče
                                                                  
 
 
Ambulance porodních asistentek  Ambulance porodních asistentek

Probíhá-li těhotenství bez problémů (je tedy fyziologické), mohou u nás ženy navštěvovat ambulanci, kterou v rámci Centra porodní asistence vedou porodní asistentky. Jakou péči tedy můžete od své asistentky očekávat?

Více informací
 
Ambulance porodnice vedená lékařem  
Ambulance porodnice vedená lékařem
 

Návštěvy v ambulanci porodnice na konci těhotenství probíhají obdobně jako pravidelné kontroly u vašeho gynekologa. Během první návštěvy sepíšeme vaše anamnestické údaje a zhodnotíme váš celkový zdravotní stav.

Více informací→ 
 
 
 
Porodní přání  Porodní přání

Porod je normální přirozený proces, jeho průběh nelze přesně naplánovat. I tak je ale dobré se na něj připravit. K tomu může sloužit právě porodní „plán“, ve kterém můžeme vyjádřit svá přání, očekávání, popsat ideální průběh porodu.

Více informací
 
Co s sebou do porodnice  Co s sebou do porodnice
 

Tašku do porodnice doporučujeme mít nachystanou 2 – 4 týdny před očekávaným termínem porodu. Co do ní nabalit? Co je nezbytné a co stačí, když donese doprovod až při odchodu domů?

Více informací
 

Rozdíl mezi přirozeným a rizikovým porodem

Abychom umožnili ženám rodit přirozeným, bezzásahovým způsobem a zároveň do maximální možné míry ochránili zdraví rodiček a novorozenců, rozlišujeme porody na přirozené a rizikové.

Více informací
 
Doprovod při porodu  Doprovod při porodu

Velmi nám záleží na tom, aby od nás maminka odcházela s těmi nejlepšími zážitky a dojmy z porodu. K tomu může napomoci přítomnost osobního doprovodu, nejčastěji se jedná o partnera či partnerku, sestru, kamarádku, maminku či dulu. Do naší porodnice s Vámi mohou přijít až dvě doprovázející osoby. Za tuto službu nevybíráme žádné poplatky.

Více informací
 
Role duly u porodu 
Role duly u porodu
 

Dula patří mezi pomáhající nezdravotnické profese. Může ženu provázet od počátku těhotenství, celým porodem i v poporodním období, neposkytuje však odborné zdravotnické služby. Jejím hlavním posláním je, aby žena měla zajištěné příjemné prostředí pro narození svého miminka.

Více informací
 
 
 
Porod začíná  Porod začíná

Porod může v případě donošeného těhotenství začít přirozeně kdykoliv mezi 37. – 42. týdnem těhotenství. Pouze 5 % dětí se rodí přesně v den, který byl určený jako termín porodu. Jak žena u probíhajícího porodu pozná, že je ten správný moment vyrazit do porodnice?

Více informací
 
Bolest u porodu  Bolest u porodu

Porodní bolest je jedinou bolestivou reakcí člověka, která není doprovázena nemocí. Je to bolest, která ženu připravuje na očekávaný porod. Prožitky porodních bolestí jsou velmi individuální. Každá žena je jiná a vnímá je odlišně. Ty rodičky, které se na ni dokáží podívat tak, že je pozitivní a má smysl, ji snáší podstatně lépe.

Více informací
 
Příjem na porodní sál  Příjem na porodní sál

U vchodu na porodní sál vás přivítá porodní asistentka. Vyžádá si vaši těhotenskou průkazku a kartičku zdravotní pojišťovny. Společně se přesunete na ambulanci porodního sálu, kde proběhne úvodní rozhovor.

Více informací
 
Průběh porodu  Průběh porodu

Průběh fyziologického porodu se dělí na tři části - porodní doby. Postupně si představíme jak jednotlivé fáze probíhají a co během nich můžete čekat a na co je dobré se připravit.

Více informací
 
Císařský řez  Císařský řez

Co je císařský řez? Jde o porod plodu a placenty řezem v přední břišní a děložní stěně. Operace, která zachraňuje život maminky i dítěte, je v různých částech světa prováděna rozdílně často, v ČR jde asi o 25% porodů ročně (údaj z roku 2019).

Více informací
 
Přenášení a vyvolávání porodu  
Přenášení a vyvolávání porodu
 

V případě hladce probíhajícího těhotenství mohou rodiče dále čekat na samovolný začátek porodu i po dosažení jeho termínu (40+0). Žena v té době chodí na kontroly dvakrát týdně. Jejich součástí je navíc i záznam ozev plodu (kardiotokografie).

Více informací
 
Ambulantní porod  
Ambulantní porod
 

Jako ambulantní nazýváme takový porod, kdy jsou žena i miminko zdravé, v dobré kondici a po hladce probíhajícím porodu odcházejí do 24 hodin domů. Jde vlastně o bezpečnou alternativu tzv. „domácího“ porodu. Je vhodný především pro maminky, které čekají druhé nebo další dítě a s porodem tedy mají zkušenosti.    

Více informací
 
Vaginální porod po císařském řezu 
Vaginální porod po císařském řezu
 

Usilujeme o to, aby ženy, které mají za sebou porod provedený císařským řezem, mohly u nás rodit přirozeně s veškerými možnostmi úlevových poloh či způsoby tlumení bolesti. Nicméně jizva na děloze může představovat při porodu zvýšené riziko pro dítě i matku.

Více informací
 
Porod dvojčat  Porod dvojčat

Usilujeme o to, aby i ženy, které očekávají dvojčata u nás mohly rodit přirozeně dle svých představ s veškerými možnostmi, které u porodu nabízíme, jako jsou úlevové polohy či různé způsoby tlumení bolesti.

Více informací
 
Porod do vody  Porod do vody

Jednou z možností, jak můžete rodit, je porod do vody. Jedná se o takový způsob, kdy se děťátko samovolně narodí pod vodní hladinou. Vše tedy probíhá ve vodě.

Více informací
 
Porod koncem pánevním  
Porod koncem pánevním
 

Pokud se dítě ani do ukončeného 36. týdne těhotenství neotočí v děloze hlavičkou dolů, nabízíme ženě na našem pracovišti následující možnosti.

Více informací
 
 
 
Bonding  Bonding

Bonding (z anglického slova propojení, připoutání) je proces, který podporuje prvotní, bezprostřední pouto mezi matkou a novorozeným miminkem. To vzniká už během těhotenství a po porodu díky přirozeným hormonálním změnám v těle matky i dítěte ještě nabývá na síle, jsou-li pro to optimální podmínky.

Více informací
 
Perinatální tkáně  
Perinatální tkáně
 

Pupečníková krev, pupečník a placenta jsou hromadně pojmenovány jako perinatální tkáně. Jak vlastně fungují a co se s nimi stane po porodu?

Více informací
 
Porodní poranění  Porodní poranění

Po vaginálním porodu může dojít k určitému poranění měkkých tkání rodidel, zvláště pokud žena rodí poprvé. Nejčastěji se jedná o drobné oděrky a praskliny na poševní sliznici. U určitého procenta žen se mohou vyskytnout v pochvě, na genitálu a hrázi větší poranění, která vyžadují sešití.

Více informací
 
Poporodní péče o novorozence  
Poporodní péče o novorozence
 

Miminko hned po porodu pokládáme na maminčino tělo. Pupečník se nechává několik minut dotepat, dítě je zatím zakryto suchou plenou. Je-li přítomen tatínek, může přestřihnout pupeční šňůru.  

Více informací
 
Poporodní péče o ženu  
Poporodní péče o ženu
 

Časné poporodní období začíná bezprostředně po porodu placenty a trvá zhruba následující dvě hodiny. V tomto čase vám zkontrolujeme porodní cesty a ošetříme případné porodní poranění. Po celou dobu ale dbáme na to, abyste se mohla nerušeně věnovat především svému miminku. Pokud si to ovšem nepřejete jinak.

Více informací
 
Kojení  Kojení

Výživa je jednou ze základních potřeb dítěte. Nesčetnými vědeckými výzkumy je opakovaně potvrzovaný význam vlivu kojení pro dítě i pro matku. Kojení je prevencí vzniku alergií, infekčních a gastrointestinálních onemocnění, ovlivňuje růst dítěte, jeho kognitivní funkce nebo civilizační onemocnění, která by se u něj mohla projevit později. 

Více informací
 
Oddělení šestinedělí  Oddělení šestinedělí

Na oddělení šestinedělí, které je organizováno systémem tzv. rooming-in, o vás pečují porodní asistentky. I po porodu dále pravidelně sledují váš stav, tzn. vitální funkce, proces zavinování dělohy a odchodu očistků, potřeby i případné potíže (např. s výživou, hydratací, vyprazdňováním, duševní pohodou apod.).

Více informací
 
 
 
Domácí porod  Domácí porod

Zvažujete, že byste rodili mimo zdravotnické zařízení, případně doma? Část rodin v České republice se každoročně rozhodne plánovaně přivést dítě na svět mimo zdravotnické zařízení. Motivace porodit v domácím prostředí mohou být různé. Často se jedná o negativní zkušenost se svým vlastním předchozím porodem nebo o zprostředkovaný zážitek jiné ženy.

Více informací
 
Aktualizace 31.8.2022
Všechny informace zde:
Zpět do obchodu