Porodnice Ivančice

Nemocnice Ivančice, příspěvková organizace 
Široká 390/16 664 91 Ivančice
http://www.nspiv.cz/oddeleni-gynekologicko-porodnicke


 

 
 Kontakty:
 • Porodní sál:
  tel.: 546 439 487 (nonstop)
 •  
 • Ambulance porodního sálu:
  tel.: 546 439 488 (po-pá od 7:00 hod. do 15:00 hod.)
 •  
 • Gynekologické oddělení, šestinedělí:
  tel.: 546 439 484 (nonstop)
 •  
 • Gynekologická ambulance:
  tel.: 546 439 486 (po-pá od 7:00 hod. do 15:00 hod.)
 •  
 • Dny otevřených dveří:
  v.s. J. Štetinová, tel.: 546 439 482, 487
 •  
 • Cvičení pro těhotné - rehabilitační oddělení:
  tel.: 546 439 583
Pacientky na vyšetření (např. preventivní prohlídky, objednání k operaci nebo zákroku, kontrolní UZ ...) s výjimkou akutních stavů objednáváme na tel. 546 439 486 (pokud se v průběhu ordinačních hodin nemůžete dovolat, omlouváme se, sestra asistuje lékaři při vyšetření). Pacientky s akutním problémem budou zařazeny mezi objednané pacientky.
Primář
MUDr. Josef Pulkert - tel. č.: 546 439 481
 
Zástupce primáře
MUDr. Nikoleta Halászová
 
Lékaři:
MUDr. Lenka Janzová, MUDr. Lucie Drábková, MUDr. Mikuláš Kuczman, MUDr. Laura Ditrichová, MUDr. Mária Straková, MUDr. Monika Hladíková, MUDr. Petr Křipský
 
Vrchní sestra
Bc. Jolana Štetinová - tel. č. : 546 439 482
 
 
Porodní sál
 
Porodní sál má tři samostatné boxy, které jsou moderně vybaveny a nabízí rozmanité možnosti prožívání porodu. Personál naší porodnice vždy preferuje přirozený způsob vedení porodu. Pokud je nějaký důvod ukončení těhotenství plánovaným císařským řezem, vždy tuto skutečnost s těhotnou ženou dopředu projednáme a naplánujeme. Těhotná žena si může k porodu přinést porodní plán, kde nám v přehledné formě napíše své představy a přání ohledně vedení porodu. Tento plán nám předá při příjmu na porodní sál a náš personál se vždy snaží, pokud je to v našich možnostech, ženě vyhovět. Na porodním sále ženě nabízíme širokou paletu porodnických pomůcek, např. žíněnky, polohovací postele, porodnické vaky, porodnickou stoličku, balony, vanu. Lze využít i vlastní aromaterapii ke zmírnění bolesti a celkovému pocitu uvolnění. Naše porodnice neumožňuje porody do vody, ale těhotná žena může využít prostornou vanu k celkové relaxaci během I. doby porodní.
Žena může mít na porodním sále doprovod. Nejčastěji jde o otce dítěte, ale může jím být i jakýkoliv další člen rodiny, nebo blízký člověk, který rodící ženě bude dělat během porodu společnost a psychickou podporu. Doposud není v naší porodnici tato služba zpoplatněna. Otec může bý přítomen i na operačním sále u plánovaného císařského řezu. Tato služba je zpoplatněna částkou 160 Kč (náklady na jednorázové operační prádlo). Většina plánovaných císařských řezů probíhá ve spinální anestezii, kdy rodička je znecitlivěna v dolní polovině těla a během operace je při vědomí, takže může s partnerem komunikovat. Pokud je nutné ukončení porodu akutním císařským řezem, pak tato operace vždy probíhá v celkové anestezii a přítomnost otce na operačním sále není umožněna.
Naše porodnice poskytuje tlumení porodních bolestí tzv. epidurální analgezií. Tato možnost je rodičce v případě potřeby nabídnuta a většina žen si ji u nás velmi chválí. Z porodního děje se vyřadí bolest a často se celková doba porodu zkrátí.
 
Od ledna 2012 umožňuje naše porodnice odběr pupečníkové krve pro vlastní potřebu. Tato krev pak může být využita k léčbě některých vzácných závažných onemocnění. Odběr je zpoplatněn a je nutné dopředu sepsat smlouvu s odběrovou společností CORD BLOOD CENTER a tuto smlouvu předat při přijetí k porodu.

Prenatální poradna při porodním sále:

Většina obvodních gynekologů předá těhotnou ženu do péče naší prenatální poradny ve 36. týdnu gravidity, tedy měsíc před termínem porodu. Žena by měla být předána do péče porodnice nejpozději v termínu porodu. Při první návštěvě zde se žena zaregistruje, jsou sepsány veškeré informace, kterými pak není žena zatěžována při příjmu k porodu. Žena je vždy kompletně vyšetřena a od 40. týdne gravidity je prováděno kardiotokografické vyšetření. Kontroly probíhají 1x týdně a po termínu porodu 1x za 3 dny. Pokud porod po termínu porodu nezačne samovolně, žena je nejpozději 10. den po termínu porodu přijata na porodní sál a následující den je porod vyvolán. Prenatální poradna slouží také k seznámení ženy s prostředím porodního sálu, jejím personálem a v případě rizikového těhotenství i ke stanovení termínu a způsobu vedení porodu.
 
Oddělení šestinedělí
 
Většinou za 2 hodiny po porodu je matka s dítětem přeložena z porodního sálu na oddělení šestinedělí. Toto oddělení disponuje 8 lůžky, která jsou na jednolůžkových, nebo dvoulůžkových pokojích. Každý pokoj je standardně vybaven a vždy 2 pokoje mají společné sociální zařízení - sprchový kout a WC.
Personál naší porodnice dbá na to, pokud je to možné, aby maminka trávila s dítětem co nejvíce času - tzv. roaming in. Každý den je zde kontrolována gynekologem a dítě pediatrem. Při nekomplikovaném průběhu je žena propuštěna domů 3. den po porodu. Po císařském řezu odcházejí maminky domů 5. den. Naší snahou je, aby maminka měla před propuštěním domů základní znalosti péče o dítě a zvládala techniku kojení.
 
Oficiální návštěvní doba na oddělení šestinedělí je od 14:00 hod. do 17:00 hod. 
 
Na gynekologicko-porodnickém oddělení  mají pacientky možnost připojení k internetu pomocí Wi-Fi zdarma.
 
Novorozenecké oddělení
 
Novorozenecké oddělení je součástí traktu oddělení šestinedělí, takže komunikace s pediatry a dětskými sestrami je bezprostřední. Každá maminka může kdykoliv oslovit dětskou sestru a poradit se jak pečovat o děťátko. Za naši péči jsme byli oceněni plaketou Baby friendly hospital od Světové zdravotnické organizace (WHO).
Po propuštění může každá maminka kontaktovat horkou linku při problémech s kojením: 546 439 489.
 
nemocnice-ivancice-prispevkova-organizace
 
nemocnice-ivancice-prispevkova-organizace-1
 
nemocnice-ivancice-prispevkova-organizace-2
 

 

 

 

 

Zpět do obchodu