Porodnice Plzeň - fakultní nemocnice

Fakultní nemocnice Plzeň-Lochotín
Alej Svobody 923/80, 304 60 Plzeň
Tel: 377 103 111 - Fax: 377 103 959

as. MUDr. Vladimír Korečko

e-mail:  KORECKOV@fnplzen.cz

Staniční sestra:
Bc. Ivana Hánová

e-mail:  HANOVAI@fnplzen.cz

Telefon: +420 377 105 234
www.gpk.fnplzen.cz/cs/porodnice

O NAŠÍ PORODNICI

Péče o matku a dítě (fetomaternální medicina) zahrnuje komplexní péči během těhotenství, porodu a šestinedělí. Cílem této péče je zajistit nekomplikovaný průběh těhotenství, včasnou identifikaci rizik či zachycení rozvoje patologických stavů v graviditě, bezpečný porod a minimalizace rizik v šestinedělí. Je tedy poskytována již od počátku gravidity. Více..

PŘEDPORODNÍ PŘÍPRAVA - KURZY PRO TĚHOTNÉ

Kurzy předporodní přípravy vedené na Gynekologicko-porodnické klinice FN Plzeň vychází z poznatků, že strach, napětí a úzkost mění u člověka percepci bolesti.

Absolvování kurzů předporodní přípravy významně napomáhá budoucí mamince zmírnit vnímání porodní bolesti v průběhu porodu. Více..

PŘEDPORODNÍ PROHLÍDKA PORODNÍHO SÁLU

Pokud máte dotazy týkající se porodu, či si chcete prohlédnout prostředí, je možné si domluvit prohlídku porodního sálu s porodní asistentkou každý všední den po předchozí telefonické domluvě na tel.: 377 105 234. Více...

UŽITEČNÝ DOTAZNÍK K PORODU zde.

PORODNÍ PLÁN

Každý porod je velice individuální. Z toho důvodu není dobře možné vytvořit šablonu porodního plánu, vyhovující všem maminkám. Preferujeme ústní domluvu přímo na porodním sále, s ohledem na aktuální situaci. Snažíme se maximálně vyjít vstříc každému Vašemu přání. Pokud máte dotazy týkající se porodu, či si chcete prohlédnout prostředí, je možné si domluvit prohlídku porodního sálu s porodní asistentkou každý všední den po předchozí telefonické domluvě na tel. č.: 377 105 234 . 

TĚHOTENSKÉ CVIČENÍ

Gynekologicko-porodnická klinika  FN Plzeň přináší další zkvalitnění služeb pro Vaše potřeby. Umožňujeme cvičení pro těhotné maminky přímo v areálu této kliniky v nově upravených prostorách. Více..

 

K PORODU

KDY DO PORODNICE

Jako nastávající maminka byste se měla bez otálení vydat do porodnice:
  • pokud nastoupí pravidelné kontrakce po 5 minutách nebo pokud neúměrně rychle zesilují, eventuálně cítíte silný tlak na konečník
  • pokud odteče plodová voda nebo má-li na odtok plodové vody podezření
  • jestliže špatně cítíte pohyby plodu nebo jsou jiné než v režimu, na jaký jste zvyklá
  • začnete-li krvácet (Někdy se může objevit zašpinění po gynekologickém vyšetření nebo po pohlavním styku, což nemusí znamenat nic špatného. Jakékoli krvácení jasnou krví však může signalizovat vážný problém

INFORMACE PRO NASTÁVAJÍCÍ MAMINKY

Důležitá telefonní čísla:

Porodní sál:               377 105 234
Odd. šestinedělí:       377 105 227
Odd. novorozenců:    377 105 216
Sanitky:                     377 673 810 

Další informace a seznam věcí do porodnice zde..

POKYNY PRO TATÍNKY A DOPROVÁZEJÍCÍ OSOBY najdete zde..

PRŮBĚH PORODU V NAŠÍ PORODNICI

Průběh samotného porodu je tradičně členěn do několika fází, které se nazývají porodní doby. Podrobné informace zde..

PORODNÍ SÁL

Vedoucí lékař:  
as. MUDr. Vladimír Korečko                  

e-mail:  KORECKOV@fnplzen.cz

Staniční sestra:
Bc. Ivana Hánová

e-mail:  HANOVAI@fnplzen.cz

Telefon: +420 377 105 234
 
Související odkazy:

Gynekologicko-porodnická klinika FN v Plzni spolu s novorozeneckým oddělením patří mezi síť perinatologických center, která zajišťují nejvyšší a nejkvalitnější možnou  péči o novorozence a o předčasně narozené děti v České Republice pro plzeňský a karlovarský region. Každý rok se u nás narodí přes 3100 - 3500 novorozenců a každému z nich je věnována maximální péče. Nynější gynekologicko-porodnická klinika byla otevřena v současné moderní podobě v roce 2007.

Na porodním sále je k dispozici šest porodních boxů. Každý box je vybaven porodním lůžkem, lůžkem pro relaxaci, vanou, vlastním sociálním zařízením s  relaxačním a masážním sprchovým koutem. Na každém porodním pokoji je  box pro novorozence s vyhřívaným lůžkem, kde dochází k prvotnímu ošetření, vážení a měření novorozence Na porodním sále je dále  pokoj  péče o maminky v předporodním období, které nejsou ještě zcela připraveny k porodu.  Dalším vybavením porodního traktu  je operační sál vyčleněný pouze pro císařské řezy.

Porodní pokoje jsou plně zařízené, kde rodička stráví I, II, III dobu  porodní a jsou vybaveny moderní technikou pro sledování plodu. Rodička, která je přijata na porodní pokoj, tento užívá s partnerem až do porodu, nikam již není přemísťována a zůstane na něm ještě 2 hodiny po porodu i s partnerem a novorozencem po nezbytném ošetření novorozeneckou sestrou. Na každém pokoji mají rodičky k dispozici různé relaxační pomůcky jako např. polohovací míče. Naše porodnice se snaží o rychlé navázání kontaktu mezi novorozencem a matkou. Každé rodičce i po císařském řezu je miminko co nejdříve přiloženo k prsu. Po dobu hospitalizace jsou našim maminkám k pomoci laktační poradkyně. Plod je u fyziologických porodů sledován pomocí kardiotokografu (což je přístroj sledující ozvy plodu) v určitých intervalech. V případě rizikového porodu se sleduje plod kontinuálně (tedy nepřetržitě). Mezi porodníky, porodními asistentkami a partnery očekávajícími narození nového potomka během porodu vzniká zvláštní, neopakovatelný vztah porozumění, pochopení, vzájemné vstřícnosti a spolupráce.

 

 Porodni sal2.jpg (900×600)           

 

ODDĚLENÍ ŠESTINEDĚLÍ

Vedoucí lékař:
as. MUDr. Jiří Turek
e-mail:  TUREK@fnplzen.cz

Staniční sestra:
Bc. Markéta Žáková                                      sesti.jpg (900×600)

e-mail:  zakova@fnplzen.cz

tel.: +420 377 105 227
 

Návštěvní hodiny:

Nadstandardní pokoje: 10:00 – 21:00

Standardní pokoje:        15:00 – 17:00 (víkendy a svátky 14:00 - 16:00)

Mimo vymezené časy návštěvy možné po domluvě s ošetřujícím personálem.

Prosíme návštěvy zejména o ohledy k dalším maminkám na standardních pokojích.

 

Oddělení šestinedělí je určeno pro matky a novorozence po spontánním i operativním porodu.

Všechny pokoje jsou moderně zařízené, výbava zahrnuje například polohovatelná lůžka, komunikační systém s ošetřujícím personálem, přebalovací stoly, vanový komplex pro koupání novorozence, apod.

Oddělení nabízí 11 dvou až třílůžkových standardních pokojů (sprchy a WC vždy pro 1 pokoj) a 8 pokojů nadstandardních – jednolůžkové (se sociálním zázemím, televizí, telefonem, připojením k internet, ledničkou, rychlovarnou konvicí,… ).

Nadstandardní pokoj umožňuje pobyt partnera (nebo jiného rodinného příslušníka) na přistýlce bez nároku na stravu.

Na oddělení uplatňujeme tzv. systém rooming-in = maminka je vždy na pokoji se svým dítětem. Propuštění po spontánním porodu, nevyskytnou-li se nějaké komplikace, je po 72 hodinách od porodu. Hospitalizace po operačním porodu  je v průměru 5 dní. V tomto období sledujeme celkový stav nedělky se zaměřením na hojení možného porodního poranění, správné zavinování dělohy a rozvoj laktace. Maminku poučíme o správné výživě, hygieně a o potřebě včasného cvičení po porodu (na oddělení pravidelně dochází rehabilitační sestra).

Péče je všem matkám i jejich dětem poskytována na vysoké odborné úrovni - o klientky pečují lékaři spolu s porodními asistentkami ve spolupráci s dětskými sestrami z neonatologického oddělení.

Rezervovat lůžko nadstandardního pokoje na oddělení šestinedělí s předstihem není možné, abychom pobyt na tomto pokoji mohli umožnit všem, kteří o něj projeví zájem. Vše závisí na aktuální situaci na oddělení.

Nadstandardní pokoje je možno zarezervovat při příjmu na porodní sál. Naše klinika je držitelem prestižního titulu Baby friendly hospital, kterým se označují nemocnice s přátelským přístupem k dětem.

Z hygienických důvodů platí na oddělení šestinedělí zákaz donášení a ponechávání květin na pokojích pacientek, děkujeme příbuzným a dalším návštěvám za pochopení a respektování tohoto požadavku.

 

 

 

 

 

 

Zpět do obchodu