Porodnice Praha 2 - Apolinář

apolinar

 


Apolinářská 18, 128 51 Praha 2

 +420 224 961 111

 http://www.apolinar.cz

Gynekologicko - porodnická klinika, Všeobecná fakultní nemocnice


 

Kontaktní údaje

 

Zařízení: Gynekologicko - porodnická klinika, Všeobecná fakultní nemocnice

Typ zařízení: fakultní

Adresa: Apolinářská 18, 128 51 Praha 2

Kontakt: Telefon (ústředna): 224 961 111 www.apolinar.cz, jana.urbanova@vfn.cz - sekretariát kliniky, miroslava.kasparova@vfn.cz - sekretariát kliniky

 

Služby před porodem:

 

Předporodní kurz pro rodičky (+cena) : ano - 1500.- Kurzy nejsou povinné, ani nejsou podmínkou účasti blízké osoby u porodu. Kurz se skládá z 6 hodin výuky + diskuse, je rozdělený podle domluvy s porodní asistentkou, která kurz vede. Doporučujeme se objednávat na předporodní kurz po ukončeném 26.týdnu. Maminky čekající dvojčátka mohou volat od 22.týdne.

 

Podmínky k porodu:

 

Nutnost registrace rodičky během těhotenství: ano

Možný počet osob u porodu (+cena): Samozřejmostí je přítomnost otce, nebo osoby blízké u porodu, nikdy však ne více než jedné osoby. Toto opatření je realizováno z prostorových důvodů.

 

Služby při porodu:

 

Samostatná porodní místnost: Dva porodní sály. Porodní sál je komplex pěti boxů. Během porodu mají rodičky na samostatném boxu možnost využití balonu, masáže, vany a aromaterapie. Rodička, která je přijata, zde může být s partnerem či doprovodem až do porodu. Dvě hodiny po porodu je rodička přeložena na oddělení šestinedělí. Součástí prvního porodního sálu je i tzv. čekatelský pokoj. Tento pokoj slouží pouze na přechodnou dobu, než začne porodní činnost. Návštěvy na „čekatelském pokoji“ jsou možné. Součástí PS I je i tzv. čekatelský pokoj, který má tři lůžka.

Návštěvy na čekatelském pokoji jsou možné, pouze však s dovolením ostatních rodiček na pokoji.

Vybavení porodní místnosti: Každý porodní box je vybaven moderním a ve světě velmi oblíbeným porodním lůžkem Affinity® od firmy Hill-Rom (USA). Jedná se o jedinečné porodní lůžko, které dává pocit komfortní postele se všemi přednostmi kompetentního nemocničního lůžka. Lůžko je víceúčelové a je vhodné pro všechny úkony spojené s předporodní přípravou rodičky, se samotným porodem. Lůžko umožňuje snadné nastavení do kterékoliv i alternativní polohy a čerstvé mamince poskytuje i velký komfort pro rekonvalescencí po porodu.Pro každou rodičku máme dále k dispozici moderní techniku pro sledování nitroděložního stavu plodu.

Kontrola ženy a dítěte během porodu – jakým způsobem, jak často:

Možnosti zvýšení komfortu a tišení bolestí během I. doby porodní (př. léky, aromaterapie,…+cena) – jaké:

K lékařskému vedení porodu patří také farmakologická terapie, jejímž základem je zcela zdarma prováděná epidurální analgezie.

Přípravek Entonox (směs kyslíku a oxidu dusného) je inhalační analgetikum určené k tlumení porodních bolestí a je podáván na přání rodičky - zdarma.

Volba porodní polohy: ano

Porod do vody: ne

Odběr pupečníkové krve (+cena): ano - Provádíme odběry pupečníkové krve pro uchování kmenových buněk. Našim smluvním partnerem je pouze Národní Tkáňové Centrum - www.natic.cz

Služby pro hendikepované: bezbariérový pokoj pro maminku na vozíčku

Zvláštní služby: Odmítnutí nástřihu

Fotografie porodního sálu:

 

Služby po porodu:

 

Možnost přímého kontaktu s dítětem ihned po porodu, na jak dlouho: ano - Pokud porod proběhne bez komplikací, přikládáme novorozence na břicho rodičky (bonding) a po ošetření ihned k prsu.

Služby a vybavení pro předčasně narozené děti – od jakého TT možný porod:

Možnost služeb psychologa (+cena):

Počet pokojů – lůžek na pokoji: pokoje jsou standardní 2 až 3 lůžkové,dále nadstandardní 1 a 2 lůžkové

Počet nadstandardních pokojů (+cena): 3 - nadstandardní s vlastním sociálním zázemím, cena 1.500 Kč/noc

Pokoje se dopředu neobjednávají, až když je maminka po porodu, sdělí porodní asistentce, zájem o nadstandardní pokoj, je-li volné lůžko, je po porodu na něj uložena,event. se může následující den po uvolnění na lůžko přestěhovat

6 pokojů je dvoulůžkových, cena 1.000 Kč/noc

Všechny pokoje mají připojení k Wifi

 

Fotogalerie