Porodnice Praha 2 - Apolinář

apolinar

 


Apolinářská 18, 128 51 Praha 2

 +420 224 961 111

 http://www.apolinar.cz

Gynekologicko - porodnická klinika, Všeobecná fakultní nemocnice


 

Kontaktní údaje

 

Zařízení: Gynekologicko - porodnická klinika, Všeobecná fakultní nemocnice

Typ zařízení: fakultní

Adresa: Apolinářská 18, 128 51 Praha 2

Kontakt: Telefon (ústředna): 224 961 111 www.apolinar.cz, jana.urbanova@vfn.cz - sekretariát kliniky, miroslava.kasparova@vfn.cz - sekretariát kliniky

 

Služby před porodem:

 

Předporodní kurz pro rodičky (+cena) : ano - 1500.- Kurzy nejsou povinné, ani nejsou podmínkou účasti blízké osoby u porodu. Kurz se skládá z 6 hodin výuky + diskuse, je rozdělený podle domluvy s porodní asistentkou, která kurz vede. Doporučujeme se objednávat na předporodní kurz po ukončeném 26.týdnu. Maminky čekající dvojčátka mohou volat od 22.týdne.

 

Podmínky k porodu:

 

Nutnost registrace rodičky během těhotenství: ano

Možný počet osob u porodu (+cena): Samozřejmostí je přítomnost otce, nebo osoby blízké u porodu, nikdy však ne více než jedné osoby. Toto opatření je realizováno z prostorových důvodů.

 

Služby při porodu:

 

Samostatná porodní místnost: Dva porodní sály. Porodní sál je komplex pěti boxů. Během porodu mají rodičky na samostatném boxu možnost využití balonu, masáže, vany a aromaterapie. Rodička, která je přijata, zde může být s partnerem či doprovodem až do porodu. Dvě hodiny po porodu je rodička přeložena na oddělení šestinedělí. Součástí prvního porodního sálu je i tzv. čekatelský pokoj. Tento pokoj slouží pouze na přechodnou dobu, než začne porodní činnost. Návštěvy na „čekatelském pokoji“ jsou možné. Součástí PS I je i tzv. čekatelský pokoj, který má tři lůžka.

Návštěvy na čekatelském pokoji jsou možné, pouze však s dovolením ostatních rodiček na pokoji.

Vybavení porodní místnosti: Každý porodní box je vybaven moderním a ve světě velmi oblíbeným porodním lůžkem Affinity® od firmy Hill-Rom (USA). Jedná se o jedinečné porodní lůžko, které dává pocit komfortní postele se všemi přednostmi kompetentního nemocničního lůžka. Lůžko je víceúčelové a je vhodné pro všechny úkony spojené s předporodní přípravou rodičky, se samotným porodem. Lůžko umožňuje snadné nastavení do kterékoliv i alternativní polohy a čerstvé mamince poskytuje i velký komfort pro rekonvalescencí po porodu.Pro každou rodičku máme dále k dispozici moderní techniku pro sledování nitroděložního stavu plodu.

Kontrola ženy a dítěte během porodu – jakým způsobem, jak často:

Možnosti zvýšení komfortu a tišení bolestí během I. doby porodní (př. léky, aromaterapie,…+cena) – jaké:

K lékařskému vedení porodu patří také farmakologická terapie, jejímž základem je zcela zdarma prováděná epidurální analgezie.

Přípravek Entonox (směs kyslíku a oxidu dusného) je inhalační analgetikum určené k tlumení porodních bolestí a je podáván na přání rodičky - zdarma.

Volba porodní polohy: ano

Porod do vody: ne

Odběr pupečníkové krve (+cena): ano - Provádíme odběry pupečníkové krve pro uchování kmenových buněk. Našim smluvním partnerem je pouze Národní Tkáňové Centrum - www.natic.cz

Služby pro hendikepované: bezbariérový pokoj pro maminku na vozíčku

Zvláštní služby: Odmítnutí nástřihu

Fotografie porodního sálu:

 

Služby po porodu:

 

Možnost přímého kontaktu s dítětem ihned po porodu, na jak dlouho: ano - Pokud porod proběhne bez komplikací, přikládáme novorozence na břicho rodičky (bonding) a po ošetření ihned k prsu.

Služby a vybavení pro předčasně narozené děti – od jakého TT možný porod:

Možnost služeb psychologa (+cena):

Počet pokojů – lůžek na pokoji: pokoje jsou standardní 2 až 3 lůžkové,dále nadstandardní 1 a 2 lůžkové

Počet nadstandardních pokojů (+cena): 3 - nadstandardní s vlastním sociálním zázemím, cena 1.500 Kč/noc

Pokoje se dopředu neobjednávají, až když je maminka po porodu, sdělí porodní asistentce, zájem o nadstandardní pokoj, je-li volné lůžko, je po porodu na něj uložena,event. se může následující den po uvolnění na lůžko přestěhovat

6 pokojů je dvoulůžkových, cena 1.000 Kč/noc

Všechny pokoje mají připojení k Wifi

 

Fotogalerie

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení