Porodnice Praha 5 - Motol

motol

 


V Úvalu 84, 150 06 Praha 5

 +420 224 431 111

Gynekologicko - porodnická fakulta UK, 2. LF, Praha 5 - Motol


 

Kontaktní údaje

 

Zařízení: Gynekologicko - porodnická fakulta UK, 2. LF, Praha 5 - Motol
Typ zařízení: fakultní
Adresa: V Úvalu 84, 150 06 Praha 5
Kontakt: tel. 224 431 111 (ústředna)

 

Služby před porodem:

 

Předporodní kurz pro rodičky: ano -

Objednání na tento kurz osobně při první návštěvě v prenatální poradně.

Předporodní kurz je součástí plánované účasti otce, či jiné blízké osoby při porodu. Kurz trvá 2 hodiny a je bezplatný. Těhotná a její partner jsou seznámeni prostřednictvím videozáznamu s prostory a provozem porodního sálu. Dále jsou v rámci tohoto kurzu seznámeni s průběhem porodu. Kurz má charakter spíše konkrétních informací o našem porodním sále a šestinedělí. Kurzy vedou porodní asistentky naší kliniky, se kterými se setkáte v průběhu porodu. Předporodní informační kurz slouží i k navázání komunikace a osobních vztahů mezi rodičkou a personálem porodního sálu.

Předporodní kurz není nutnou součástí účasti otce nebo doprovodu u porodu.

Kompletní předporodní kurzy (přednášky, cvičení) pro nás zajišťuje agentura Pomad -tel.: 222510915, 724330264.

 

Podmínky k porodu:

 

Na porodním sále máme k dispozici pět samostatných porodních pokojů s kompletním zázemím pro rodičku, doprovod i novorozence. Všechny pokoje jsou vybaveny sprchou s WC, jeden má i masážní vanu. V areálu porodního sálu je k dispozici čekatelský pokoj se čtyřmi lůžky, kde může rodička trávit bezprostřední předporodní období před nástupem pravidelné porodní činnosti. Pro závažné stavy ohrožující matku či plod funguje v prostorách porodního sálu Předporodní jednotka intenzivní péče. Součástí porodního sálu je i operační sál vyhrazený pro řešení akutních stavů při porodu.
Porodní pokoje jsou vybaveny moderní sledovací technikou pro matku i plod. Rodičkám jsou k dispozici veškeré relaxační pomůcky, jako jsou polohovací míče, sprchy, žíněnka. Maminky rády využívají i možnost tlumeného osvětlení a příjemné relaxační hudby.
Fyziologičtí novorozenci jsou ošetřováni přímo na porodním pokoji a uloženi na otevřené vyhřívané lůžko. Snažíme se o rychlé navázání kontaktu mezi novorozencem a matkou včasným přikládáním k prsu.
Porody podle průběhu monitorujeme, u fyziologických porodů přechodně, při známkách rizika nebo rozvíjející se patologie kontinuálně. Je zajištěna 24 hodinová služba zkušených porodníků, asistentek a neonatologů. Součástí kliniky je i intenzivní pracoviště pro novorozence a návaznost na specializované dětské kliniky s možností nejerudovanějšího zvládnutí všech patologických stavů matky i dítěte, jak předem zjištěných, tak náhle vzniklých.
Během porodu máme možnost podání epidurální analgézie pokud není medicínská kontraindikace, a to jako součást standardní péče bez příplatku. O podání epidurální anestézie rozhoduje po dohodě s rodičkou porodník. Také u operativních porodů, zvláště císařského řezu, volíme většinou metodu lokální anestezie.
Naší prioritou je snaha o maximální spolupráci s rodičkou. Snažíme se respektovat její požadavky, pokud nejsou v rozporu s doporučenými medicinskými postupy. Ke každému úkonu vyžadujeme souhlas rodičky. I přesto, že jsme výukové pracoviště, snažíme se o maximální intimitu a soukromí v daných podmínkách. Účast jiných osob při porodu, jako jsou studenti zdravotních škol nebo studenti medicíny, je podmíněna souhlasem rodičky.

Nutnost registrace rodičky během těhotenství: ano -

  • Telefonická registrace není možná, případné informace na tel.č. 224 434 269.

  • Těhotné se mohou registrovat v ukončeném 14.týdnu těhotenství, tzn. 14+0. Po naplnění limitu již nemůžeme dalším žadatelkám o registraci vyhovět.

    Registrované pacientky upozorňujeme, že ve výjimečném případě může nastat situace, kdy z důvodu naplnění kapacity porodního sálu a oddělení šestinedělí registrovanými pacientkami, nebude pacientka k porodu přijata, ale po domluvě převezena na spolupracující porodnické pracoviště.

  • Registrace není omezena bydlištěm těhotné a zaznamenává se do těhotenské průkazky.
  • Osobní účast rodičky není nutná, registraci může provést pověřená osoba.
  • Pro akutní stavy, transport in utero a samoplátkyně se stávající pravidla nemění.
  • Pokud připadne registrační den na státní svátek, registrace odpadá.

Možný počet osob u porodu : 1 osoba

Možnost přítomnosti duly : ano - účast duly je chápána jako doprovod u porodu.

 

Služby při porodu:

 

Samostatná porodní místnost: ano - Celý porod probíhá na samostatných porodních pokojích s kompletním zázemím, včetně sprchy, WC a vyhřívaného lůžka pro miminko.

Na porodním sále Vás přijme lékař a porodní asistentka. Po každém vyšetření budete informována, jak porod probíhá a co Vás dále čeká. K základní přípravě k porodu patří i klyzma a částečné oholení, ale respektujeme i přání rodičky tyto procedury neprovádět.

Vlastní porod probíhá na porodním lůžku a vede ho lékař nebo porodní asistentka. Nástřih hráze není na našem pracovišti standardním opatřením při porodu. Po porodu budete sledována 2 hodiny na Vašem porodním pokoji a děťátko zde bude s Vámi první hodinu po porodu. Poté budete převezena na oddělení šestinedělí (

Vybavení porodní místnosti: K lepšímu průběhu porodu napomáhají různé relaxační pomůcky (rehabilitační míče, sprchy, vanu pro vodní masáž). Prostředky k utlumení bolesti včetně epidurální analgézie jsou kdykoliv dostupné.

Služby pro hendikepované: ano -

Porodnice poskytuje služby rodičkám s roztroušenou sklerózou, kardiopatiemi a hematologickými nemocemi. Speciální servis může zajistit i rodičkám s míšním postižením. Je centrem pro rodičky s dětmi, které mají vrozené vývojové vady.

Porodnice má k dispozici bezbariérově pokoje a sociální zařízení. Personál porodnice má zkušenosti s handicapovanými rodičkami. Umožní ženám s postižením ubytování spolu s doprovodem. Pokud si žena s postižením přeje porodit fyziologicky, přirozeně (bez lékařských intervencí) je personálem podporována.

V nemocnici/porodnici je dispozici psycholog.

Fotografie porodního sálu:

 

Služby po porodu:

 

Možnost přímého kontaktu s dítětem ihned po porodu, na jak dlouho: Maminka má po celou dobu pobytu dítě u sebe a pokud se cítí unavena, pečují o něj dětské sestry. Ty pomáhají mamince zvládnou péči o dítě a začátek kojení. Po spontánním porodu bývá maminka s dítětem propuštěna domů po 3-4 dnech, po nekomplikovaném císařském řezu po 4 -6 dnech.

Laktační poradna (+cena): ano - Novorozenecké oddělení je nositelem titulu Baby Friendly Hospital uděleného WHO a UNICEF a veškerý personál je edukován v potřebných krocích vedoucích v plné míře k podpoře laktace.

Počet pokojů – lůžek na pokoji: Na oddělení šestinedělí jsou dvoulůžkové pokoje s veškerým vybavením, které je potřebné pro šestinedělku a její dítě. Třílůžkové pokoje jsou využívány zejména pro maminky po císařském řezu. Na oddělení šestinedělí Vám porodní asistentky podají podrobné informace a doporučení v období šestinedělí, zejména o důsledném dodržování hygienických zásad v zájmu rychlé poporodní adaptace a v zájmu ochrany zdraví Vašeho dítěte.

Počet nadstandardních pokojů : ano - Na pokoji je možné ubytovat dle přání i Váš doprovod. Jednolůžkové a dvoulůžkové nadstandardní pokoje. Všechny pokoje mají vlastní WC a sprchu, televizor, ledničku, rozhlasový přijímač a telefon.

 

Fotogalerie

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení