Porodnice Praha 8 - Na Bulovce

bulovka

 


Budínova 2, 180 81 Praha 8

 +420 266 081 111

 


 

Kontaktní údaje

Zařízení: Gynekologicko - porodnická klinika 1. LF UK, Praha 8 - Na Bulovce
Typ zařízení: fakultní
Adresa: Budínova 2, 180 81 Praha 8
Kontakt: tel. 266 081 111 (ústředna),

 

Porodní sál

 

Umístnění: 2. patro
Vedoucí por. sálu: MUDr. Iva Mikysková
Lékaři: Dle denního rozpisu
Staniční sestra: Alena Wernerová
Kontakt: +420 266 083 281
  +420 266 083 283

 

Porodní sál prošel částečnou rekonstrukcí. Porodní sál obsahuje 4 oddělené porodní boxy, které zaručují soukromí rodiček, jeden sekční sál a 6 lůžek na čekatelských pokojích.

Informace o předporodních kurzech

 

Informace o kurzech, cvičeních a registrace: +420 774 976 062
  porodní asistentka Hana Šimánková
Objednání pouze telefonicky v úterý a středu 9:00-12:00 hod.

 

Těhotenské kurzy

 

Kurz přípravy k porodu se koná v příjemném prostředí seminární a cvičební místnosti v těsném sousedství s porodními sály ve 2.podlaží naší kliniky (pavilon 15, Nemocnice Na Bulovce).

Kurz je organizován a odborně garantován porodní asistentkou Hanou Šimánkovou. Na jeho vedení se podílí také porodníci a novorozenečtí lékaři.

Přihlášení do předporodních kurzů je doporučováno od 20. týdne těhotenství. Pro vstup do kurzu je pak nejvhodnější 26.-28. týden těhotenství.

Obsah kurzu je rozdělen do 6 bloků, z nichž každý se skládá z přednášky (přibližně 90 minut) a diskuze (asi 30 minut). Přednášky jsou doplněny o videoukázky a nácvik praktických dovedností.

 1. kdy jet do porodnice; co si vzít k porodu s sebou; porod včasný, předčasný, opožděný
 2. průběh fyziologického porodu; jak si rodička může pomoci v průběhu porodu; role doprovázejícího otce u porodu
 3. operační porod, exkurze na porodnici
 4. opožděný porod, indukce porodu; medikace při porodu, epidurální analgézie – tato část je vedena porodníkem
 5. šestinedělí, nástup kojení, správná technika kojení
 6. péče o novorozence na porodním sále a na oddělení šestinedělí; průběh pobytu na novorozeneckém oddělení – tato část je vedena novorozeneckými lékaři

Doba konání kurzu je upravována podle aktuálního naplnění kapacity kurzu a podle časových možností rodiček a jejích blízkých. Obvykle se konají každé úterý 14:00 – 16:00 a 18:00 – 20:00 a ve čtvrtek 10:30 – 12:30 a 13:00 – 15:00.

Cena kurzu je 1000,- Kč a je vhodné jej absolvovat jako celek. Je však možné navštívit také samostatný blok za poplatek 200,- Kč. Z důvodu velkého zájmu o naše předporodní kurzy jsme nuceni omezit účast v kurzech pouze na ženy, které jsou registrovány k porodu v naší porodnici.

Při nachlazení nebo jiné infekční nemoci není účast na kurzu možná.

Cvičení pro těhotné ženy

Cvičení těhotných žen probíhá v tělocvičně naší kliniky, která se nachází v těsném sousedství porodního sálu (pavilon 15, Nemocnice Na Bulovce).

Podmínkou účasti na hodinách je písemný souhlas se cvičením od vašeho ošetřujícího porodníka. Zahájení cvičení je možné nejdříve mezi 16. a 17. týdnem těhotenství.

Cvičení probíhá v úterý 16:30 – 17:30 a ve čtvrtek 9:00 – 10:00.

Cena za jednu hodinu cvičení je 50,- Kč. Z důvodu velkého zájmu o cvičení těhotných žen kurzy jsme nuceni omezit účast na cvičení pouze na ženy, které jsou registrovány k porodu v naší porodnici.

 

Co si s sebou vzít do porodnice

 

Blíží-li se Váš termín porodu, měla byste mít připraveno zavazadlo se všemi nezbytnostmi, které budete v průběhu porodu a těsně po něm potřebovat:

 • těhotenskou legitimaci
 • rodné číslo otce dítěte
 • oddací list
 • váš občanský průkaz
 • směrovací číslo
 • toaletní potřeby
 • těhotenské podprsenky
 • spodní kalhotky, ručník, mýdlo, přezutí a další věci osobní potřeby
 • igelitový sáček, toaletní papír
 • malou příruční tašku, kam tyto věci uložíte

Měli byste mít také připraveno jméno (nebo jména) pro své dítě.

Noční košili a župan dostanete v nemocnici.

 

Doprovod k porodu

 

V naší porodnici uvítáme, pokud rodičku při porodu doprovodí otec dítěte, případně jiná blízká osoba. Přibližně dvě třetiny porodů u nás probíhají za přítomnosti doprovodu.

Z důvodu hygienických důvodů provozu porodního sálu je dovoleno, aby ženu doprovázel nejvýše jeden další člověk starší 18 let. Podmínkou účasti doprovázející osoby je bezproblémová spolupráce rodičky s personálem.

Manipulační poplatek za účast blízké osoby při porodu se neúčtuje.

 

Prohlídka porodních sálů

 

 • je organizována každý čtvrtek ve 13:00 hodin. Budoucí rodičky a jejich doprovod se setkávají s provázející porodní asistentkou před vstupem do traktu porodního sálu
 • je vhodné zavolat si přibližně 1 hodinu před plánovaným zahájením prohlídky. Jsou-li porodní boxy plně obsazeny, není možné prohlídku uskutečnit
 • prohlídku porodnické části kliniky je možné absolvovat také jako součást předporodních kurzů
 • prohlídku porodního sálu poskytujeme pouze pro registrované klientky. Prohlídka je zpoplatněna čáskou 200,-Kč za osobu

 

Další upozornění

 

Po obdržení rodného listu (po porodu dítěte) je matka povinna ihned přihlásit dítě k některé zdravotní pojišťovně. Dítě není automaticky pojištěno u pojišťovny matky.

Nemá-li matka a otec stejné příjmení, je dítěti automaticky přiřazeno příjmení matky. Chcete-li v případě rozdílných příjmení obou rodičů dát dítěti příjmení po otci, je nutné s sebou do porodnice přinést potvrzení vystavené na místní matrice.

 

Oddělení šestinedělí

 

Umístnění: 3. patro
Vedoucí oddělení: MUDr. Jaromír Vláčil
Staniční sestra: por. as. Ivana Kleisnerová
Kontakt: +420 266 083 201
Počet lůžek: 24
Návštěvní hodiny: 15,00 – 18,00 hod

 

Oddělení šestinedělí se specializuje na péči o klientky po spontáních a operačních porodech. O klientky pečují vyjma lékařů porodní asistentky společně s dětskými sestrami z neonatologického oddělení.

Délka pobytu závísí na zdravotním stavu nedělky a dítěte. Po spontáních porodech je průměrná doba hospitalizace 3 – 4 dny, po operačních porodech většinou 4 dny. Dlouhodobě vykazuje naše pracoviště jednu z nejkratších poporodních hospitalizací v celostátním průměru.

Oddělení šestinedělí prošlo v nedávné době rekonstrukcí.

Pro všechny klientky nabízíme možnost zajištění nadstandardní stravy.

 

Oddělení je tvořeno

 

 • 2 zcela novými jednolůžkovými pokoji, které jsou vybaveny vlastním WC, připojením na internet, TV a lednicí, cena je 1200,- Kč na den
 • 2 jednolůžkovými pokoji, které jsou vybaveny vlastním WC, připojením na internet, TV a lednicí, cena je 800,- Kč na den
 • 4 zcela novými dvojlůžkovými pokoji, které jsou vybaveny vlastním WC (společné pro 4 klientky), připojením na internet, TV a lednicí, cena je 400,- Kč na den
 • 4 třílůžkovými pokoji, které jsou vybaveny vlastním WC (společné pro 6 klientek)

Nadstandardní pokoje je možno zarezervovat při příjmu na porodní sál.

 

Fotogalerie

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení