Porodnice Čáslav

caslav

 


Městská nemocnice
Jeníkovská 348
286 01 Čáslav

 

Gynekologicko-porodnické oddělení

Primář:    MUDr. Peter Rafaj
Vrchní sestra:    Bc. Kateřina Trtíková
Staniční sestra:    Danuše Dibelková
Kontakt:    +420 327 305 278 (sekretariát)
    gynekologie@nemcaslav.cz

 

Zástupce primaře:   MUDr. Zuzana Loudová

Lékaři:  MUDr. Olga Hlasová,  MUDr. Ivana Křížová,

MUDr. Lukáš Tichý, MUDr. Petr Kříž

Externí lékaři:  MUDr. Ladislava Štefanová, MUDr. Ctibor Provazník

 

Kontakty:      

Primář:                           +420 327 305 281   peter.rafaj@nemcaslav.cz

Sekretariát:                    +420 327 305 278   gynekologie@nemcaslav.cz

Sesterna Gynekologie:  +420 327 305 226

Sesterna Porodnice:      +420 327 305 130

 

Porodnice:

Porodnická část oddělení poskytuje individuální komplexní  péči o ženy před, během i po porodu včetně péče o fyziologické novorozence od 36. týdne gravidity. Při předčasném porodu před 36 týdnem spolupracujeme s nadřazenými pracovišti (Praha, Kolín, Havlíčkův Brod). Registrace k porodu není vyžadována. Císařské řezy provádíme jak plánovaně při indikacích, které jsou předem dané ještě než začne samotný porod, tak akutně pokud nastanou komplikace u probíhajícího porodu.

Samozřejmá je možnost přítomnosti partnera u porodu i u císařského řezu pokud si to rodička přeje. Pokud probíhá nekomplikovaný fyziologický porod, rodička může zvolit polohu, která jí nejvíc vyhovuje a využít veškeré přírodní metody zmírnění porodních bolestí. Z medicínských metod zmírnění bolestí můžeme nabídnout epidurální analgezii nebo aplikaci analgetik, spasmolytik, stejně jako aplikaci tzv. entonoxu.

Po individuální domluvě s primářem oddělení a zároveň při absolutně fyziologickém porodu je možnost rodit ve vaně do vody.

Prohlídka porodních sálů je možná po telefonické domluvě se staniční sestrou na čísle 327 305 278, nebo emailu  gynekologie@nemcaslav.cz

V případě zájmu je možnost nadstandardního pokoje.

Novorozenci jsou po porodu na pokoji s matkou (rooming-in). Přikládaní novorozence k prsu je co nejdříve po porodu ještě na porodním sále.

Pořádáme také předporodní kurzy, tzv. psychoprofylaxi, spojenou s těhotenským tělocvikem. Cílem je příprava matky na vývoj těhotenství a porod po stránce fyzické i psychické.

Charakteristika:  oddělení je držitelem akreditace MZ v oboru gynekologie a porodnictví

 

       

Fotogalerie

Zpět do obchodu