Porodnice Roudnice nad Labem

Podřipská nemocnice s poliklinikou Roudnice nad Labem

Alej 17. listopadu 1101, 413 01 Roudnice nad Labem

Tel: gynekologie - +420 416 858 317 

       porodnice - +420 416 858 320
E-mail:   gynekologie@pnsp.cz

https://www.pnsp.cz/cs/pro-pacienty/oddeleni/gynekologie-a-porodnictvi/ 

 

 

MUDr. Maria Procházková PhD. MPH               Mgr. Jana Bezděková

primář oddělení                                                  vrchní sestra

+420 416 858 311                                                +420 416 858 278

+420 725 958 017                                                +420 720 997 765

                                                                             +420 416 858 308

 

Oddělení zajišťuje komplexní gynekologicko – porodnickou péči. Zaměřuje se na kompletní operační péči a moderní i alternativní metody vedení porodu.


Provozuje gynekologicko – porodnickou ambulanci včetně pohotovostní služby, indikační ambulanci a urogynekologickou ambulanci. Provádí ultrazvuková vyšetření na zjištění vrozených vývojových vad.

řehled poskytované péče (porodnice)

Registraci k porodu přijímáme od dokončeného 36 týdne těhotenství na základě vyplněného formuláře a zdravotního dotazníku (viz. níže), který nám zašlete e-mailem na adresu gynekologie@pnsp.cz, ev. předáte osobně při prohlídce porodnice každý pátek v 16.00 hodin.

 

 

Odpovědi na nejčastěji kladené otázky si můžete přečíst facebookových stránkách porodnice.

 

S sebou do porodnice si připravte:
 • Doklady: těhotenský průkaz, průkaz pojištěnce, prohlášení o jménu dítěte, neprovdané prohlášení o otcovství (není podmínkou).
 • K porodu: košile či krátké tričko, přezuvky, hroznový cukr, nápoje dle uvážení.
 • K pobytu na šestinedělí: domácí obuv, noční košile s výstřihem pro snadné kojení 2x, spodní kalhotky (nejlépe síťové 4x), hygienické porodnické vložky, kojenecké podprsenky 2x, ručníky 2x, toaletní potřeby, vložky do podprsenky, župan
 • Pro miminko: novorozenecké oddělení zajišťuje po dobu hospitalizace vše potřebné pro Vaše děťátko včetně kosmetiky, plenek a oblečení.

 

Do porodnice se dostavte, pokud:
 • odteče plodová voda,
 • máte pravidelné kontrakce po 5 minutách,
 • krvácíte,
 • cítíte nezvykle prudké pohyby,
 • pohyby necítíte.

Pod pojmem ambulantní porod je chápán takový porod, kdy žena přijde do porodnice, porodí na porodním sále a po krátké době (přibližně 4 - 24 hodin) odchází s miminkem domů.

 

Tento způsob porodu je z lékařského hlediska chápán jako výrazně bezpečnější varianta než domácí porod a je vlastně kompromisním řešením mezi domácím porodem a poporodní hospitalizací trvající minimálně 72 hodin od porodu, tak, jak to doporučuje Česká neonatologická společnost.

 

 
 
 • epidurální analgezie
 • paracervikální blok
 • entonox

Vana I. době, aromaterapie, masáže, žíněnka, míč...

 

S použitím bohatého příslušenství porodní postele AVE je možné vedení porodu klasickým nebo alternativním způsobem jako je například porodní poloha v polosedě, ve dřepu s oporou partnera, na všech čtyřech, ve dřepu v závěsu, vleže na boku, vertikální poloha, popřípadě vleže na zádech.

Více informací na: http://www.borcad.cz/porodni-postel-ave-porodni-polohy/

Již několik let nabízíme možnost odběru pupečníkové krve. Pro více informací klikněte zde ›Národní centrum tkání a buněk
www.natic.cz

Porodnici si můžete prohlídnout zdarma každý pátek v 16.00 hodin.

Předporodní kurzyOd ledna pro Vás připravujeme nové předporodní kurzy s rozšířenou nabídkou. Předporodní kurz se bude nyní skládat ze 2 dvouhodinových lekcí. V první lekci , kterou povede porodní asistentka, bude hlávní téma příprava na porod a porod samotný. Během této lekce se dozvíte , co je potřeba si pro porod nachystat a kdy do porodnice přijet, jak probíhá příjem a příprava k porodu. Dozvíte se , jaké pomůcky můžete během porodu využít a jak si prožívání porodu zpříjemnít. Porodní asistentka Vás podrobně seznámí s fázemi porodu. Samozřejmě budete mít možnost klást dotazy a vést diskuzi. Tato lekce bude pak zakončena prohlídkou porodnice včetně porodního sálu. Předporodní kurz je určen pouze maminkám a je limitován počtem míst. První lekce se koná v tělocvičně rehabilitačního oddělení. Začátek je v 9,30 a ukončení v 11,30 vždy v určený den, který aktualizujeme na našem Facebooku.

 

Předporodní kurzyDruhá dvouhodinová lekce bude volně navazovat. Povede jí novorozenecká sestřička a náplní bude příprava na kojení a péče o novorozence. Dozvíte se o významu kojení, o technice kojení, polohách při kojení, o odstříkávání a skladování mateřského mléka. Poradí Vám co dělat v připadě plochých a vpáčených bradavek. Naučíte se ovládat odsávačku. Budete si moc prohlédnout ostatní pomůcky ke kojení. Sestřička Vám pomůže sestavit si jídelníček v době kojení a poradí s hygienou a ošetřováním prsů v období kojení. Dalším důležitým tématem je péče o novorozence. Sestřička Vám poradí s péčí při přebalování, koupání a oblékání Lekce bude obohacena praktickými ukázkami. Druhá lekce se koná v zasedací místnosti ve 3. patře polikliniky.

 

Objednání na telefonním čísle +420 416 858 320.

 

Cena při absolvování obou lekcí je 600 Kč.

Dále poskytujeme v naší porodnici laktační poradenství 24 hodin denně. Poradenství poskytují vyškolené porodní asistentky a dětské sestry přímo na oddělení šestinedělí.

Každý měsíc začíná nový kurz.

 

Využijte telefonní linky: +420 416 858 320

 

Můžete nás také navštívit.

 

V porodnické části

zajišťujeme péči ženám s fyziologickým těhotenstvím, péči o rodičku před a po porodu , péči o novorozence (systém rooming-in), předporodní kurzy, školení doprovodu k porodu. V I. době porodní lze využít vanu, žíněnku, poslech hudby atd. .


Novinkou je možnost epidurální analgezie.