Porodnice Liberec

liberec

 


Husova 357/10, 460 63 Liberec

 +420 485 311 111
 

 http://www.nemlib.cz/gynekologicko-porodnicke

 


 

Kontaktní údaje:

 

Krajská nemocnice Liberec, a. s.
Husova 357/10, 460 63 Liberec
Budova G - www.nemlib.cz

Tel: ústředna - +420 485 311 111
porod.sál - +420 485 312 730

primář MUDr. Pavel Černý

E-Mail: pavel.cerny@nemlib.cz

Telefon: +420 485 312 741

zástupce primáře MUDr. Jiří Pavlásek

E-Mail: jiri.pavlasek@nemlib.cz

Telefon: +420 485 312 741

 

vrchní sestra Mgr. Zuzana Paukertová

E-Mail: zuzana.paukertova@nemlib.cz

Telefon: +420 485 312 741

lékař MUDr. Petr Beránek

E-Mail: petr.beranek@nemlib.cz

Telefon: +420 485 312 741

 

Porodnická část libereckého gynekologicko-porodnického oddělení prošla v roce 2015 nákladnou rekonstrukcí, při níž byly na jaře zmodernizovány ambulance pro potřeby porodnice a nyní i lůžkové oddělení. „Přibyl další – již čtvrtý – nadstandardní pokoj a dva třílůžkové pokoje byly přebudovány na dvoulůžkové s vlastním sociálním zázemím,“ uvedla Mgr. Zuzana Paukertová, vrchní sestra gynekologicko-porodnického oddělení.

Vedoucí lékařka liberecké porodnice MUDr. Ivana Bydžovská k tomu dodala, že ale za hlavní bonus rekonstrukce považuje také vybudování pokoje v přední části porodnice, který je určen maminkám po císařském řezu. „Maminky, které budou uloženy na tento pokoj, budou mít možnost být bezprostředně po porodu v kontaktu se svým miminkem,“ vysvětlila vedoucí lékařka porodnice MUDr. Ivana Bydžovská. Zdravotníci také pozitivně vnímají rozšíření technického zázemí o pět nových kardiotokografů a několik centrálních monitorů, na kterých může personál sledovat záznamy ze všech přístrojů najednou, což zvyšuje bezpečnost péče o těhotné. Pro vysokou finanční náročnost takovéto techniky mají stejnou možnost jen některé největší porodnice v České republice,“ shrnula vrchní sestra Mgr. Zuzana Paukertová.

Přestavba porodnice je podle generálního ředitele a předsedy představenstva MUDr. Luďka Nečesaného, MBA pro libereckou nemocnici klíčová. „Investovali jsme ze svého více než milion korun na modernizaci prostor a zpříjemnění prostředí pro maminky. Věřím, že se jim v liberecké porodnici bude líbit a dostanou tu nejlepší péči,“ podotkl MUDr. Luděk Nečesaný, MBA.

Aktivity liberecké porodnice ale překračují i brány areálu nemocnice. „Letošní novinkou je zavedení terénní péče porodní asistentky, která je v současnosti rozšířena o individuální předporodní přípravu a zavádíme nabídku tzv. balíčků, které v sobě zahrnují jak předporodní, tak poporodní péči. Tato péče však zahrnuje pouze předporodní kurzy nebo návštěvu porodní asistentky či laktační poradkyně v domácím prostředí, ale v žádném případě nejde o péči směřující k porodům doma, či porody doma podporující. Tato služba ani nenahrazuje péči o těhotnou v těhotenské poradně,“ vysvětlila Mgr. Zuzana Paukertová.

 

Ambulance

 

Budova G - přízemí

Gynekologická ambulance 9:00 – 15:00 pondělí – pátek +420 485 312 160  
Gynekologická ambulance – příjem pacientek 7:00 – 9:00 pondělí – pátek +420 485 312 704  
Indikační a konziliární ambulance 9:00 – 11:30 po, pá +420 485 312 160 prim. MUDr. Pavel Černý
Porodnická ambulance 7:00 – 12:00 pondělí – pátek +420 485 312 713  
Sonografie 9:00 – 11:30 po, st, pá +420 485 312 739  
Ultrazvuk 4D nutno tel. objednat po – pá 12:00 – 13:00 7:00 – 8:30, 13:00 – 15:00 pondělí – pátek +420 485 312 739 Lenka Flesnerová
Zápis do porodnice 12:30 – 14:30 pondělí – pátek +420 485 312 713 por.as. Pálková Monika

 

4D ultrazvuk plodu

 

Naše sonografické pracoviště porodnice provádí ultrazvukové zobrazení plodu prostřednictvím 4D ultrazvuku. Díky 4D technologii máte možnost v reálném čase sledovat pohyb miminka – můžete sledovat jak se vrtí, usmívá, nebo mračí – to vše s možností nahrávání – na rozdíl od prostého ultrazvukového zobrazení (klasický 2D ultrazvukový obraz) nebo plastické fotografie (3D ultrazvuk). Nejvhodnějším obdobím pro záznam je 23. – 28. týden těhotenství. Cena nahrávky je 700,- Kč včetně CD, které si odnesete, cena 3D fotografie je 100,- Kč.

 


Jak vypadá porodní sál

 

Porodní sál tvoří tři porodní boxy a jeden dvoulůžkový pokoj. Návrhy a úpravy interiéru byly provedeny pod vedením ing. Ivy Ouhrabkové, která jednotlivé pokoje sladila v příjemných tlumených barvách a zároveň každý barevně odlišila.

Pro případ ukončení gravidity plánovaným či akutním císařským řezem je porodní sál vybaven i operačním sálem.

Porodní sál je přímo napojen na novorozenecké oddělení, což umožňuje velmi úzkou spolupráci v péči o matku a dítě. První ošetření novorozence provádí dětská sestra ve vyhřívaném mobilním novorozeneckém boxe. Ošetření může být přítomen i tatínek (dle stavu miminka), který si miminko může podepsat, vyfotografovat a následně odnést mamince.

V době od 7 – 19 hod Vás k porodu přijme porodní asistentka na porodnické ambulanci – po 15 hodině je porodnická ambulance bez stálého personálního zajištění a je tedy nutné zvonit na pohotovostní službu (vpravo u vchodu do budovy PPMD), aby porodní asistentka a lékař přišli do prostoru ambulancí (vše je v pavilonu PPMD označeno). V nočních hodinách se pak příjem provádí na porodním sále.

 

Porodní sály

 

Všechny porodní sály mají vlastní oddělené sociální zařízení (toaleta a sprchový kout), dva jsou navíc vybaveny i rohovou vanou, která je nejčastěji využívanou úlevovou metodou. K dispozici jsou i další úlevové pomůcky – žíněnky, balóny (různých velikostí a tvarů), sedací pytle, masážní balónky a porodnická stolička. Samozřejmostí je hydraulické porodnické lůžko, které je možné nastavit do různých poloh tak, abychom rodičce poskytli maximální možné pohodlí (jedno hydraulické lůžko je i na dvoulůžkovém pokoji). Pro zpříjemnění atmosféry nabízíme také CD přehrávač (hudba vlastní, nebo si lze u porodní asistentky zapůjčit CD s relaxační hudbou určenou pro porod) a aromalampy (nutné přinést si vlastní olej a svíčku).

 

Dvojlůžkový pokoj

 

Tento pokoj je určen nastávajícím maminkám, u kterých se ještě vlastní porod nerozeběhl, ale je nutné je sledovat na porodním sále, popř. jsou na začátku porodu (jsou-li plné všechny porodní sály). Pokoj je vybaven jedním standardním a jedním porodnickým (hydraulickým) lůžkem. Kromě sociálního zařízení je tento pokoj navíc vybaven i televizorem. Pokud ležíte na dvoulůžkovém pokoji, není z technických důvodů možné, aby po tuto dobu s Vámi byla i doprovázející osoba. Mohou však za Vámi v omezeném rozsahu chodit návštěvy.

 

Co sebou - doklady

 

Doklady:

 • těhotenskou průkazku + veškerou dokumentaci týkající se těhotenství ev. onemocnění, se kterými se léčíte
 • informované souhlasy (dostane u zápisu do porodnice) – pokud budete všemu rozumět přineste je, prosím, podepsané
 • průkaz zdravotního pojištění
 • prohlášení o jménu dítě (dostane u zápisu do porodnice)
  • vdané ženy – dohodu o jménu dítěte (vyplněná a podepsaná oběma partnery)
  • svobodné ženy – dohodu o jménu dítěte, popřípadě prohlášení o určení otcovství, které za přítomnosti otce dítěte vyřídíte na matrice (jinak dítě obdrží příjímení matky)
  • rozvedené ženy  rozvodový list, dohodu o jménu dítěte, popřípadě doklad o přiznání otcovství
  • cizinky – dohodu o jménu dítěte
 • občanský průkaz nebo pas (cizinky)

 

Co je k dispozici na oddělení

 

pro rodičku: toaletní papír, vložky (porodní sál neomezeně, oddělení šestinedělí 2 balení / rodička na dobu pobytu, příbor, dózu na potraviny, lednici (oddělení šestinedělí), noční košile (rozmyslete se, zda chcete nosit své noční košile, nebo nemocniční s rozepínáním na knoflíky, nebo přímo určené na kojení (s otvory pro prsa)

pro novorozence: standardní oblečení (košilka, zavinovačka, látková plena), mýdlo na koupání, kartáček na vlásky, mléko na ošetření pokožky, mast na ošetření zadečku, plenkové kalhotky (přibližně na 24 hodin), teploměr

 

Fotogalerie

 

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení