Neohodnoceno

Sbírka pro Péťu a děti s EB

Koupí balíčku plen a absorpčních podložek přispějete na pomoc Petříkovi, který trpí Epydermolysis bullosa - neboli nemocí motýlích křídel.
(jako způsob doručení zvolte osobní odběr)

 

* Na tento produkt se nevztahují žádné druhy slev.

Skladem
Značka: Monperi
200 Kč
Kategorie: Sbírka pro Péťu

Sbírka pro Petříka - Pomáháme s MonPeri

Osud tomu chtěl, že jsme potkali paní Janu Zemanovou a jejího syna Péťu.  

Paní Jana nás oslovila krátce po narození syna a nás její příběh natolik dojal, že jsme se rozhodli letošní sbírku uspořádat právě pro malého Péťu.

Ten se narodil s Epidermolysis bullosa – nebo-li s nemocí motýlích křídel a to s dystrofickou formou (rány a puchýře mohou vznikat i samovolně).

Každá z nás zná ten pocit toužebného očekávání příchodu prvního potomka, radost, štěstí i strach jak to vše zvládneme. Představujeme si, jaké naše miminko bude, jak si budeme společně hrát, dovádět a jakou nám dítě bude dělat radost…

Paní Jana s partnerem se na svého prvorozeného syna velice těšili. Už samotný porod ale nebyl snadný. Péťa se dral na svět 17 hodin. A tady vše teprve začíná ..

Péťa trpí nemocí Epidermolysis bullosa – nebo-li nemocí motýlích křídel. Hned po porodu mu chyběly kousky kůže od kolínek dolů. Kůže chyběla i na prstíkách ručiček. U Péti nepřicházelo v úvahu ani kojení, které by mu způsobovalo bolest. Pro oba rodiče to byl velký šok. Strach střídala beznaděj. Pocit, který si žádný rodič nechce nikdy zažít.

Péťa i jeho rodiče ale bojují. Bojují každý den. Při každém převazu, krmení, hrách i obyčejné procházce. Je to boj, který žádný rodič se zdravím dítětem nikdy nepozná, a ani ho nenapadne, jak těžké to pro jiné může být.

A jak vypadá běžný den pro Péťu a jeho rodiče?

Ráno musí Péťu celého prohlédnout. Když najdou puchýřky, musí je propíchnout.

Promažou celé tělíčko krémem nebo balzámem. Aby se Péťovi nedělali v pusince puchýřky očistí ji speciálním gelem. Každé tři až čtyři dny dělají velké převazy nožiček.  K péči o Péťu potřebují nejen krémy, ale i mnoho ošetřovacího materiálu a poměrně velké množství plenek a jednorázových podložek. U plenek se musí vytrhávat gumičky, které díky tření mohou způsobit puchýřky. Podložky pak používají při každodenním převazovaní.

Pro Péťu mohou být nebezpečné i úplně běžné věci. Jak se hne, škrábne, bouchne, má puchýř. Pozor musí paní Jana dávat i při výběru hraček, ty musí být měkké. Pacienty s EB může zranit i obyčejný šev na oblečení. I běžná procházka s kočárkem v parku nebo v lese, může být pro malého Péťu nebezpečná.

Je toho mnoho co Péťa nemůže a s čím se bude zbytek života potýkat. Ale je to bojovník, krásný, usměvavý chlapeček, který má v očkách tisíc čertíků. I přes nepřízeň osudu je plný energie. Avšak pro něj i jeho rodiče to bude ještě velká zkouška.

Chceme pomoci alespoň trochu, proto letošní sbírku věnujeme právě Péťovi.

Spotřeba plenek i jednorázových podložek je u Péti velká. A protože od paní Jany víme, že od narození používá plenky MonPeri, připravili jsme dárkový balíček z našich produktů.

Balíček obsahuje:

  • jedno balení plenek
  • 15ks jednorázových podložek vel. S

To vše za zvýhodněnou cenu 200 Kč (běžná cena 312 Kč).

Za tým MonPeri putuje k Péťovi 20 balíčků.

Pokud chcete pomáhat s námi, můžete balíček zakoupit on-line na stránkách www.monperi.cz nebo přímo v naší prodejně Černická 22, Plzeň (naproti DEPO2015).

Vaše jméno zveřejníme na našich webových stránkách (pokud si to budete přát) v seznamu dárců. Zde si také budete moci následně prohlédnout fotky z předání.

V předchozích dvou letech se našlo nemálo z vás, které se do MonPeri sbírky zapojili. A my doufáme, že nám pomůžete i letos. Pojďte společně s námi udělat malému Péťovi pořádnou zásobu plenek. A pokud bude opravdu velká a Péťa ji nestačí spotřebovat, pošleme zbytek do organizace DEBRA ČR , která pomáhá lidem s EB a dle jejíchž informací tu jsou ještě další miminka, které jsou v plenkovém období.

* Na tento produkt se nevztahují žádné druhy slev.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:
Zpět do obchodu