Porodnice Rakovník

rakovnik

 


 
 
Masarykova nemocnice Rakovník

Dukelských hrdinů 200, 26929, Rakovník 
+420 313 525 111 
https://nemorako.cz/cz/oddeleni/gynekologicko-porodnicke-oddeleni/

Gynekologie - recepce
 313 513 434
Gynekologie - sekretariát
313 525 480
Šestinedělí
313 525 483
E-mail
gynekologie@nemorako.cz

PRIMÁŘ

MUDr. Radek Poláček

VRCHNÍ SESTRA

Věra Helebrantová

ZÁSTUPCE PRIMÁŘE

MUDr. Nguyen Duc

 

Gynekologicko-porodnické oddělení má k dispozici 48  lůžek ve 21 pokojích, 21 lůžek je na oddělení gynekologie a 27 lůžek je na oddělení šestinedělí. Disponuje celkem 4 nadstandardními pokoji na gynekologii a 8 nadstandardními pokoji na porodnici. Nadstandardní pokoje jsou vybavené samostatným sociálním zařízením se sprchou, TV, lednicí a plnohodnotnou postelí pro pobyt doprovodu.

Porodnice disponuje novým a zcela zrekonstruovaným porodním sálem a oddělením šestinedělí.

Na porodním sále jsou k dispozici dva moderně vybavené porodní pokoje. Porodní pokoje jsou rozčleněny na odpočinkovou část, která je vybavena rozkládací pohovkou pro rodičku a doprovod, křeslem, stolkem, televizí s možností poslechu vlastní relaxační hudby, sedacím pytlem, nafukovacím míčem a podobně, a na zónu porodní a ošetřovatelskou, ve které je umístěno porodní lůžko, žíněnka a ošetřovací lůžko pro novorozence.

Oba porodní pokoje jsou vybaveny velmi prostornou sprchou s hydromasážním panelem a WC. V jednom pokoji je navíc k dispozici kruhová porodnická vana s objemem 700 l k porodům do vody nebo i jen k relaxaci a hydroanalgezii v první době porodní. V druhém pokoji najdete alternativní porodnický systém Multitrack pro porody v alternativních polohách.

Porodnice nabízí porody v klasické poloze, ale vyhoví i ženám, které upřednostňují alternativní formy porodu. Rodičkám je také k dispozici zatemnění místnosti s intimním osvětlením a difuzérem s vonnými oleji. Porodnice pracuje s porodními plány a vychází rodičkám v jejich potřebách a přáních maximálně vstříc.

Nadstandardní služby

Nadstandardní pokoje

Oddělení šestinedělí disponuje pěti nadstandardními pokoji. Pokoje jsou vybaveny lůžkem pro rodičku, lůžkem pro novorozence, zařízením pro péči o novorozence, WC a sprchou. Dále je k dispozici přistýlka pro pobyt doprovodu, lednice, LCD TV a Wi-Fi připojení k internetu.

Další výhodou nadstandardního pokoje je možnost návštěv po 24 hodin denně a stravování přímo na pokoji.

Možnost výběru lékaře u porodu

domluva na tel. čísle 313 525 460, zpoplatněná služba (viz ceník)

Jedná se o nadstandardní službu, kdy je možné (po vzájemné domluvě mezi rodičkou a konkrétním lékařem) zařídit, aby vámi vybraný lékař vedl váš porod. A to jak přes den, kdy lékař vykonává na oddělení jiné činnosti, tak mimo běžnou pracovní dobu (v noci, o víkendech apod.).

Je vždy nutné se s konkrétním lékařem domluvit, zda má volnou kapacitu. Služba není vynutitelná – může se stát, že např. lékař onemocní nebo není k dispozici z osobních důvodů.

I při nadstandardní přítomnosti konkrétního lékaře u porodu je nutné dodržovat postupy lege artis a dodržovat veškeré bezpečnostní pokyny.

Služby porodní asistentky

Osobní porodní asistentka (OPA)

OPA je nadstandardní, zpoplatněná služba porodní asistentky. Tuto OPA si vybírá rodička sama. OPA ji pak doprovází k porodu a může její porod vést. (podmínkou je uzavřená smlouva OPA s naší porodnicí)

Doprovod OPA k porodu – každá těhotná, která bude chtít této služby využít, si může vybrat porodní asistentku a ta ji po vzájemné předchozí domluvě bude doprovázet k porodu, po celou dobu o ni pečovat a dohlížet na její maximální pohodlí a spokojenost.

Výběr OPA je možný dle osobních profilů porodních asistentek a mailových kontaktů, o které si pište na e-mail: porodasisrak@seznam.cz.

Seznam a kontakty na spolupracující porodní asistentky, doprovázející PA k porodu:
Bezplatné služby porodní asistentky

Naše nemocnice poskytuje bezplatné konzultace s porodní asistentkou.

Objednat se u vámi vybrané porodní asistentky můžete v pracovních dnech od 10.00 do 17.00 hod. Počet těchto návštěv v ambulanci porodních asistentek je neomezený a vždy přizpůsobený situaci na porodním sále, proto je vhodné volat předem před domluvenou konzultací, aby byly porodní sály volné a mohly jste si je prohlédnout a aby se Vám PA mohla plně věnovat.

Kde: 8. patro

Kdy: individuální objednání na telefonním čísle: 313 525 460 (porodní sál) 733 640 636 (služební telefon PA) nebo na e-mailu porodasisrak@seznam.cz

Na výše uvedený e-mail si pište i o osobní profily porodních asistentek.

Při této konzultaci Vám porodní asistentky poskytnou informace o fyziologickém průběhu těhotenství, přičemž se podrobněji zaměří na jednotlivá období.

I. trimestr – konzultace o psychických a somatických změnách v prvních týdnech těhotenství, důležitá vyšetření, vysvětlení pojmů a orientace v těhotenské průkazce. Vše, co by měla těhotná vědět o výživě, hygieně, péči o chrup a dutinu ústní, oblékání, správné obuvi, cestování, sportu, cvičení, spánku atd.

II. trimestr – důležitá vyšetření: ultrazvukové vyšetření, odběry, drobné potíže, cvičení a masáž hráze.

III. trimestr – příprava k porodu, porod (pomoc při sestavení porodního plánu, prohlídka porodního sálu + oddělení šestinedělí a novorozenců, seznámení s personálem), informace o průběhu šestinedělí, problematice kojení a péči o novorozence a obecné informace o státním sociálním zabezpečení.

Porodní asistentka bude vaším průvodcem a pomocníkem v porodnici, můžete se na ni obrátit s jakýmkoli dotazem či problémem.

rakovník-3  rakovník-4

Porodnice disponuje novým a zcela zrekonstruovaným porodním sálem a oddělením šestinedělí.

Na porodním sále jsou k dispozici dva moderně vybavené porodní pokoje. Porodní pokoje jsou rozčleněny na odpočinkovou část, která je vybavena rozkládací pohovkou pro rodičku a doprovod, křeslem, stolkem, televizí s možností poslechu vlastní relaxační hudby, sedacím pytlem, nafukovacím míčem a podobně, a na zónu porodní a ošetřovatelskou, ve které je umístěno porodní lůžko, žíněnka a ošetřovací lůžko pro novorozence.

Oba porodní pokoje jsou vybaveny velmi prostornou sprchou s hydromasážním panelem a WC. V jednom pokoji je navíc k dispozici kruhová porodnická vana s objemem 700 l k porodům do vody nebo i jen k relaxaci a hydroanalgezii v první době porodní. V druhém pokoji najdete alternativní porodnický systém Multitrack p

Zpět do obchodu