Děti, spánek a uspávací rituály

 Děti, spánek a uspávací rituály

 Ať se to některým z nás může zdát nemožné, spí novorozenec přibližně 18 hodin denně.

Přibližně kolem 4 – 6 měsíců začíná rozeznávat den a noc. A tady pozor, smysl pro tento rytmus není dětem vrozený. Biologické hodiny se nastavují teprve po narození a dítě je získává z našich návyků. Postupně se zkracuje denní spánek a prodlužuje ten noční.

V 6 až 12 měsících spí většina dětí v noci přibližně 11 hodin. Denní spánek se pak zkracuje na 1 až 1,5 hodiny dvakrát denně.

Neplatí to však u každého mimika. Někteří rodiče o spánku delším než tři hodiny v kuse, bohužel jen sní.

Malé děti je důležité naučit správnému rytmu. Mohou vám k tomu pomoci uspávací rituály.

Koupání, krmení a uložení do postýlky by mělo probíhat přibližně ve stejný čas. Pravidelnost miminku pomůže pochopit, že je čas spánku a nikoliv čas hraní a mazlení.

Uspávání samotné je rodinu od rodiny jiné, čtení pohádky, zpívání ukolébavky nebo oblíbená hračka bez které by to prostě nešlo.

Důležité je, aby se dítě cítilo pohodlně a uvolněně. Voňavá koupel, pohodlné pyžámko a kvalitní plenky, které udrží dítě v suchu po celou noc a nikde neškrtí. Pro větší děti jsou ideální volbou plenkové kalhotky Pants. Mají širokou, měkkou gumu kolem pasu, indikátor vlhkosti a silnější vrstvu buničiny, než je v běžných plenkách. Díky těmto vlastnostem dopřejí i velmi aktivním dětem pohodlný a ničím nerušený spánek.

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení