Porodnice Jičín

jicin

 


Bolzanova 512, 506 01 Jičín

 +420 493 582 111

 http://www.nemjc.cz

 


 

Kontaktní údaje

Zařízení
Gynekologicko - porodnické oddělení, Oblastní nemocnice Jičín, a.s.
Typ zařízení
oblastní
Adresa
Bolzanova 512, 506 01 Jičín
Kontakt
tel. 493 582 111 (ústředna), www.nemjc.cz
Primář
MUDr. Lubomír Voltr, tel. 493 582 361, lvoltr@seznam.cz
Vrchní sestra
Markéta Šrajerová, tel. 493 582 362, marketa.srajerova@nemjc.cz
Kurz předporodní přípravy
MUDr. Paulína Báliková, paulina.balikova@nemjc.cz
Těhotenské cvičení
Kateřina Kazdová, 493 582 365

Gynekologicko-porodnické oddělení:

 

je kompletně umístěno v moderní budově pavilonu operačních oborů. Porodnice nabízí rodinné prostředí a individuální přístup k rodičkám. Je možná přítomnost doprovodné osoby u porodu, epidurální analgesie je dostupná 24 hod denně.
Akreditace pro postgraduální vzdělávání lékařů, na našem pracovišti probíhají stáže mediků a budoucích porodních asistentek a zdravotních sester.

Rodí se na dvou příjemně vybavených porodních boxech s moderní technikou umožňující monitoraci stavu plodu i matky. Součástí porodnice je operační sál vyhrazený pouze na císařské řezy. V roce 2016 u nás bylo 967 porodů.

Podíl císařských řezů je okolo 20 % a klešťových porodů okolo 2%. Porody vedou lékaři ve spolupráci se zkušenými porodními asistentkami. Účast otce dítěte či jiné osoby blízké u porodu je bezplatná. Za porodu je možno v indikovaných případech aplikovat epidurální analgesii.

Snažíme se o vytvoření přátelského prostředí za porodu a jsme vstřícní k požadavkům rodičky, pokud tím není ohroženo zdraví plodu či matky.

Každý poslední čtvrtek v měsíci probíhá zdarma od 14 hod základní školení pro nastávající rodiče v zasedací místnosti nad porodnicí. Součástí tohoto školení je i prohlídka porodnice a oddělení šestinedělí.

Aktuální informace naleznete také na facebookových stránkách Porodnice Jičín.

http://www.facebook.com/Porodnice-JC

 

ODDĚLENÍ ŠESTINEDĚLÍ

 

V moderních prostorách jsou hospitalizovány matky po porodu nebo rizikové těhotné od 36. týdne gravidity. Obsahuje 20 lůžek - 9 dvoulůžkových pokojů s vlastním sociálním zařízením + 3 nadstandardní jednolůžkové pokoje.
Cena za nadstandardní pokoj je 500 Kč za den.

O maminky pečují jak porodní asistentky, tak dětské sestry, které jim pomáhají s koupáním, kojením a další péči o miminka. Novorozenec je od okamžiku narození v péči lékaře neonatologa. Samozřejmostí je při fyziologickém průběhu rooming-in, naše porodnice má certifikát Baby Friendly Hospital.

Při fyziologickém porodu a dobrém stavu novorozence je možný bonding.

 

CVIČENÍ TĚHOTNÝCH

 

probíhá každé pondělí od 14.00h pod vedením zkušených porodních asistentek, na známém místě - ve velké zasedací místnosti Pavilonu operačních oborů - 4. patro (nad porodnicí).

 

PŘEDNÁŠKY PRO NASTÁVAJÍCÍ RODIČE

 

Pro nastávající rodiče se budeme snažit každý poslední čtvrtek v měsíci od 14.00 hod. pořádat pravidelné přednášky, kde se dozvíte základní informace o průběhu porodu, pobytu na naší porodnici s následnou prohlídkou porodních sálů a šestinedělí atd.

Sraz účastníků na známém místě - ve velké zasedací místnosti Pavilonu operačních oborů - 4. patro (nad porodnicí).

Těšíme se na shledání s Vámi.

 

Fotogalerie

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení