Porodnice Náchod

nachod

 


Purkyňova 446, 547 69 Náchod

 +420 491 601 111

 http://www.nemocnicenachod.cz

Gynekologicko - porodnické oddělení, Oblastní nemocnice Náchod a.s.


 

Kontaktní údaje

 

Zařízení
Gynekologicko - porodnické oddělení, Oblastní nemocnice Náchod a.s.
Typ zařízení
krajské
Adresa
Purkyňova 446, 547 69 Náchod
Kontakt
tel. 491 601 111 (ústředna),

info@nemocnicenachod.cz,
www.nemocnicenachod.cz

Porodnické oddělení prošlo v roce 2008 rozsáhlou rekonstrukcí a modernizací. Bylo vytvořeno příjemné barevné prostředí, účelně vybavené pro budoucí maminky a jejich novorozence. Od roku 2012 se zde provádí odběry pupečníkové krve k získání kmenových buněk. Ročně zde proběhne okolo 900 porodů, po fakultní nemocnici v HK vykazujeme nejvyšší porodnost ze všech porodnic Královehradec­kého kraje.

 

Co budoucím rodičkám můžeme nabídnout:

 

 • seznámení s prostředím porodního sálu a oddělení šestinedělí,
 • dva moderní porodní sály s klimatizací vybavené relaxačními pomůckami (míče a vaky, nová hydraulicky ovladatelná porodní lůžka, porodnická stolička, relaxační závěsy),
 • jeden sál s vanou s hydromasážními tryskami k relaxaci v 1. době porodní a samozřejmě s relaxačními pomůckami,
 • alternativní vedení nekomplikovaných porodů včetně využití aromaterapie, muzikoterapie, hydroterapie a dotykových masáží,
 • moderní diagnostické přístroje a monitorovací zařízení pro sledování stavu matky a plodu během porodu,
 • přítomnost rodinného příslušníka u porodu.

 

Po porodu maminkám nabízíme:

 

 • ubytování maminek na útulných, nově vybavených pokojích se sociálním zařízením,
 • dva nadstandardní pokoje s možností pobytu partnera na přistýlce. Vybavení pokojů zahrnuje televizi, lednici, varnou konvici, mikrovlnnou troubu, rádio s CD přehrávačem,
 • možnost objednání nadstandardní stravy pro oba rodiče.

 

Rooming–in

 

 • systém péče o novorozence je formou rooming-in, tedy nepřetržitý kontakt matky a dítěte po celou dobu pobytu. Péči o novorozence zajišťuje tým dětských lékařů a sester pediatrického oddělení, který je nositelem ocenění Baby Friendly Hospital (Nemocnice přátelsky nakloněná dětem) a věnuje maximální podporu kojení novorozence.

Doba propuštění z porodnice po nekomplikovaném porodu bývá zpravidla po 72 hodinách, po císařském řezu zpravidla 5 dnů. Propuštění záleží na stavu matky po porodu a zdravotním stavu novorozence (novorozenecká žloutenka, stav výživy, rozvoj kojení).

Kolektiv pracovníků porodnického oddělení se na Vás těší a pevně věří, že budete spokojeni nejen s krásným a moderním prostředím, ale hlavně s profesionálním a vstřícným jednáním všech pracovníků, kteří o Vás budou pečovat.
Naším cílem je spokojená rodička a zdravý prospívající novorozenec.

 

Pozvánky na akce

 

Předporodní kurzy pro nastávající rodiče

každý týden v úterý od 14 hod., skupiny po 4– 5 párech. Na tomto kurzu se mimo jiné dozvíte informace o průběhu porodu, o možnostech...

 • každý týden v úterý od 14 hod.,
 • skupiny po 4– 5 párech.

Na tomto kurzu se mimo jiné dozvíte informace o průběhu porodu, o možnostech užití relaxačních pomůcek při porodu, o porodních polohách.

Zájemci se mohou objednat na tel. +420 491 601 750.

 

Fotogalerie

 

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení