Porodnice Česká Lípa

ceska-lipa

 


Purkyňova 1849, 470 77 Česká Lípa

 +420 487 954 111

 


 

Kontaktní údaje

Zařízení
Gynekologicko - porodnické oddělení, Nemocnice s poliklinikou Česká Lípa, a.s.
Adresa
Purkyňova 1849, 470 77 Česká Lípa
Kontakt
tel. 487 954 111 (ústředna), 
https://www.nemcl.cz/oddeleni-a-ambulance/gynekologicko-porodnicke-oddeleni

MUDr. Miloš Volek

Primář oddělení

+420 487 954 801
milos.volek@nemcl.cz

 

Lada Šubrtová

Vrchní sestra

+420 487 954 802
lada.subrtova@nemcl.cz

 

Nově zrekonstruované Gynekologicko-porodnické oddělení zajišťuje pacientkám komplexní gynekologickou, diagnostickou a terapeutickou péči a konzervativní i operační léčbu gynekologických onemocnění. Ta je prováděna na moderních operačních sálech v rozsahu základní gynekologické operativy.

Naše porodnice nabízí diagnostickou a léčebnou péči ženám s fyziologickým i rizikovým těhotenstvím. Rodičky podporuje již od samého počátku těhotenství, a provází je obdobím před, během i po porodu. Hlavním cílem porodnice je spokojená maminka a šťastné miminko.

 

Předporodní kurz

Tento kurz Vám poskytne základní informace týkající se porodu. Dozvíte se, co si vzít s sebou do porodnice, jak probíhá příjem na porodní sál, seznámíte se s průběhem vlastního porodu a zjistíte, co vás čeká během něj i po něm.

Kurz je jednorázový, dobrovolný a koná se v určených termínech (viz níže) vždy od 14:00 hodin v 8. patře nemocnice na porodním sále. Cena předporodního kurzu je 200 Kč (poplatek se hradí na pokladně).

Kapacita kurzu je 5 párů (stačí i jen budoucí maminka). V případě, že kurz překročí kapacitu, budeme Vás kontaktovat buď emailem nebo telefonicky a nabídneme termín náhradní. V opačném případě se těšíme na Vaši účast. Pokud se budete chtít z objednaného kurzu omluvit, oznamte nám to prosím prostřednictvím SMS na tel. č.: +420 606 634 260.

Registrace zde.

Cvičení pro těhotné

Cvičení se koná každé pondělí vždy od 10:00 hod v tělocvičně v -1. NP budovy polikliniky (Oddělení léčebné rehabilitace). Cvičení trvá 60 min. a cena za lekci je 80 Kč. S sebou si vezměte pohodlný cvičební oděv, pití a ručník. Boty nejsou třeba. Podložky na cvičení a gymnastické míče jsou k dispozici v tělocvičně.

Těhotné maminky mohou cvičení navštěvovat po domluvě se svým ambulantním gynekologem od 15. do 40. týdne těhotenství.

Kapacita kurzu je 10 nastávajících maminek. V případě, že kurz překročí kapacitu (případně nebude naplněna), budeme vás kontaktovat a nabídneme vám náhradní termín. V opačném případě se těšíme na vaši účast:-) Pokud se budete chtít z objednaného kurzu omluvit, učiňte tak prosím přes SMS na tel. č.: +420 606 634 260.

Registrace zde.

Ambulance a poradny

Gynekologicko-porodnická poradna - 7:00 - 12:00, 13:00 - 15:00  +420 487 954 805
 

Porodnice

Kromě diagnostické a léčebné péče o ženy v období těhotenství, porodu a krátce po něm poskytujeme i další kompletní porodnické služby s použitím standardních vyšetřovacích metod, jako je amnioskopie, kardiotokografie a ultrasonografie vč. Dopplerovského vyšetření cév plodu. Rovněž provádíme prvotrimestrální screening plodu pro včasné rozpoznání případných genetických vad.

Pravidelně pořádáme předporodní kurzy pro budoucí rodiče a těhotenské cvičení pro nastávající maminky. Přítomnost třetí osoby u porodu je možná. Více viz níže.

Na oddělení šestinedělí se nachází rooming-in pokoje – tj. takové, v nichž jsou maminky společně s miminky. K dispozici máme mj. i jednolůžkové a nadstandardní pokoje. Vzhledem k tomu, že termín porodu je pouze orientační, není možné rezervovat nadstandardní pokoj v předstihu, ale nejdříve v den příjmu. Oddělení disponuje celkem šesti takovými pokoji, takže šance rodiček o umístění do těchto prostor jsou i tak velké.

Porodní sál je moderně vybaven porodními boxy se základním i speciálním přístrojovým vybavením a pomůckami pro aplikaci metod alternativního porodnictví. V souvisejícím traktu je samostatný operační sál využívaný k provádění císařských řezů a box pro ošetření novorozence po porodu. Vedení porodu je možné také ve dvou speciálních porodních pokojích, kde je rodičkám zabezpečen veškerý komfort.

Na žádost lze provést komerční odběr pupečníkové krve pro vlastní potřebu (CBC).

 

Přítomnost třetí osoby u porodu a návštěvy

A. Přítomnost třetí osoby u porodu

K porodu může být připuštěna jakákoli třetí osoba. Pokud tato nežije ve společné domácnosti s rodičkou, musí splňovat následující podmínky:

 • Příchozí musí být vybaven respirátorem bez výdechového ventilu (např. FFP2 nebo KN 95), a je povinen dodržovat všechna zavedená režimová opatření a respektovat pokyny zdravotnického personálu.

 • Zároveň musí splňovat minimálně jednu z těchto uvedených podmínek:

  • Negativní PCR test absolvovaný nejdéle 48 hodin, nutno doložit dokladem.

  • Negativní antigenní test absolvovaný nejdéle 48 hodin, nutno doložit dokladem.

  • Uplynutí 22 dní od aplikování první dávky očkování u dvoufázové vakcinace a 14 dní od aplikování jednofázového očkování. Nutno doložit dokladem.

  • Prodělání laboratorně potvrzeného onemocnění COVID-19, přičemž od prvního pozitivního antigenního nebo PCR testu současně neuplynulo více než 180 dní.

 • Má maximální tělesnou teplotu do 37,0 °C a zároveň nemá příznaky onemocnění COVID-19.

B. Návštěvy na Oddělení Šestinedělí

Návštěvy na Odd. Šestinedělí se povolují výlučně manželovi/partnerovi hospitalizované maminky (otci dítěte). To platí pro standardní i nadstandardní pokoje.

Podmínky pro povolení návštěvy:

 • Příchozí musí být vybaven respirátorem bez výdechového ventilu (např. FFP2 nebo KN 95), a je povinen dodržovat všechna zavedená režimová opatření a respektovat pokyny zdravotnického personálu.

 • Zároveň musí splňovat minimálně jednu z těchto uvedených podmínek:

  • Negativní PCR test absolvovaný nejdéle 48 hodin před zahájením návštěvy, nutno doložit dokladem.

  • Negativní antigenní test absolvovaný nejdéle 48 hodin před zahájením návštěvy, nutno doložit dokladem.

  • Uplynutí 22 dní od aplikování první dávky očkování  u dvoufázové vakcinace a 14 dní od aplikování jednofázového očkování. Nutno doložit dokladem.

  • Prodělání laboratorně potvrzeného onemocnění COVID-19, přičemž od prvního pozitivního antigenního nebo PCR testu současně neuplynulo více než 180 dní.

Návštěvní hodiny:  Denně od 15:00 do 17:00 hodin.

 

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení