31. týden těhotenství

 

Miminko stále dělá přemety a salta, ale už je nemůže dokončit. Již je příliš velké a nemá v děloze tolik volného pohybu, nemůže už ani natáhnout celé nožičky.

 

Ve 31. týdnu těhotenství je Váš žaludek na svém nejvyšším místě. A Vaše miminko začíná rapidně přibírat na váze – 1527 gramů za den.

 

Co se děje s maminkou ve 31. týdnu těhotenství

 

Tělo těhotné maminky si velmi aktivně připravuje na blížící se událost – a to jak fyzicky, tak psychicky. Projevem této mentální přípravy mohou být často fantazie a sny, jak se stanete doopravdy matkou. Sny vidí téměř všechny těhotné, odrážejí ženiny naděje i obavy. Často bývají spojené s velmi reálnou denní úzkostí a očekáváním budoucí matky.

V 31. týdnu těhotenství se můžete setkat se zvýšeným krvácením dásní nebo z nosu. Je to způsobeno tím, jak jsou všechny sliznice ovlivněny hormony a proudí jimi zvýšený objem krve. Někdy může dojít až k zánětu dásní. Dásně jsou zanícené, červené a někdy krvácí bez zjevného důvodu. Zánět dásní se zhoršuje vznikem mikrobiální plaku na zubech. Problém se může zhoršit špatnou ústní hygienou, nedostatkem vitamínů a minerálů nebo celkovým poklesem imunity. Rozhodně je dobré, tento problém vyřešit co nejdříve, protože po narození miminka, budete v úzkém kontaktu a mohou se na něho snadno zbytečně přenést choroboplodné zárodky. Doporučujeme návštěvu zubaře, který Vám dá potřebná doporučení.

Od okamžiku početí se Vaše děloha mnohonásobně zvětšila. Začala utiskovat ostatní orgány a určitě se budete potýkat s potřebou častého močení.

V tomto období je důležité pokračovat ve shromáždění informací o průběhu porodu, šestinedělí a o péči o novorozence. Čím více se naučíte teď, tím to pro Vás bude snazší později.Vývoj dítěte v 31. týdnu těhotenství

 

Miminko stále dělá přemety a salta, ale už je nemůže dokončit. Již je příliš veliké a nemá v děloze tolik volného pohybu, nemůže už ani natáhnout celé nožičky. Stále se snaží zdokonalit všechny své pohyby, což nejvíce pocítíte pod svými žebry. Ještě pár týdnů bude tento tlak silnější, než se miminko usadí hlavičkou dole a celkově klesne do pánevní oblasti připravené přijít na svět.

Vaše miminko již dokonale rozlišuje chutě a vůně. Proto je dobré se raději vzdát příliš ostrých a kořeněných jídel. Také intenzivně voňavá kosmetika, laky na nehty nebo sprchové gely je lepší již nepoužívat. Tyto vůně jsou příliš tvrdé pro Vaše děťátko. Miminko mohou rozrušovat a v tu chvíli dostanete kopnutí do žaludku nebo žebra.

Váš drobeček nyní hodně spinká. Po probuzení naslouchá okolním zvukům a Vašim pocitům. Možná, že již vidí nějaké stíny nebo ostré světlo. Jeho poznávací činnost pokračuje. Miliardy neuronů v mozku nyní přinášejí někdy i biliony a biliony nových spojů.

 

Velikost a hmotnost dítěte v 31. týdnu těhotenství

 

Délka Vaše miminka od hlavičky ke kostrči je 30 cm a váží kolem 2 kg.

 

Velikost dítěte – 31. týden

- Kokos

Zpět do obchodu