32. týden těhotenství

 Vaše tělo pokračuje v přípravě na porod. 

Co se děje s maminkou ve 32. týdnu těhotenství?

 

Vaše tělo pokračuje v přípravě na porod. Někdy můžete mít pocit, že se Vaše kontrakce dělohy liší od těch, které jste pociťovala dříve. Určitě častěji, než kdy dříve myslíte na své budoucí miminko a nadcházející narození. Často u budoucích maminek přichází opět neklid a nejistota. Není na tom nic špatného, zkuste se podělit se svými obavami manželovi nebo kamarádce. Snažte se vytvořit kolem sebe atmosféru klidu a důvěry.

 

Jak se mění tělo ve 32. týdnu těhotenství?

 

Možná cítíte zvýšený tlak v podbřišku. Zeptejte se svého gynekologa, zda je již miminko otočené hlavičkou dolů. Vaše děloha se zvětšila téměř 400 až 500 krát od okamžiku početí. Postupně vylepšené stahy dělohy, se nyní mohou vyskytovat i několikrát za den. Obavy můžete mít v případě, že Vám praskne plodová voda nebo se objeví špinění. Pak byste měla vyhledat okamžitě lékařskou pomoc.

 

Vývoj dítěte ve 32. týdnu těhotenství

 

Nyní podkožní tuk dosahuje již 8 % z celkové hmotnosti dítěte. Díky tomu, se jeho kůže stala více hladká a růžová. Vlásky jsou mnohem silnější. Vrstva chmýří po celém těle miminka se stane hojnější.

 

Vaše miminko pokračuje zvápenatěním kostí. Placentární hormony i nadále pracují, aby zvýšili produkci mateřského mléka.

 

Pokud se dítě narodí teď, nemusí to nutně znamenat, že je předčasně narozené. Rozdíl spočívá v celkové zralosti plodu a jeho plic. Nyní narozené dítě může dýchat samo o sobě a není zapotřebí intenzivní péče. Lékaři mohou zkoumat plíce prostřednictvím aminocentézy – kontrolou hladiny povrchové aktivní látky.

 

Velikost a hmotnost dítěte ve 32. týdnu těhotenství

 

Miminko nyní měří asi 32 cm a váží kolem 2250 gramů.

 

Velikost dítěte 32. týden

 

  • cuketa
Zpět do obchodu