33. týden těhotenství

 

Při ultrazvuku je možné, že Vám lékař dopředu doporučí, jakým způsobem byste měla rodit.

 

Začátek osmého měsíce těhotenství je nejvyšší čas začít pořizovat všechny potřebné věci pro miminko. Kromě hraček a oblečení je potřeba nakoupit také věci na mytí, plenky i do porodnice a všechno oblečení přeprat a vyžehlit. A i když jste nyní zaneprázdněná těmito činnostmi, uvnitř Vás miminko stále roste a vyvíjí se.

 

Co se děje s maminkou ve 33. týdnu těhotenství?

 

Je čas nakoupit si kojící podprsenku a další nezbytnosti a také začít navštěvovat kurz – přípravu k porodu. Bříško nyní tlačí na hrudník a je pro Vás těžké dýchání i jídlo. Takže jezte pomalu, malá sousta, s několika přestávkami. Často odpočívejte, abyste zabránila otokům, neseďte nebo nestůjte dlouho v jedné poloze. Pokud jedete někam dál na výlet autem, dělejte častěji přestávky, vystupte a protáhněte si nohy, aby mohla krev správně cirkulovat.

Mohou přijít určité problémy se spánkem. Což není překvapivé vzhledem k tomu, že chodíte na záchod každých 4560 minut a nemluvě o neustále bolesti v zádech. Příroda Vás připravuje na budoucí bezesné noci s miminkem. K překonání nespavosti byste se měla vyvarovat příliš těžké práci v odpoledních hodinách.

 

Vývoj dítěte ve 33. týdnu těhotenství

 

Tělo připravuje dítě do dospělého života. Malé nehty téměř dosahují konce prstů. V době narození jsou již dost dlouhé, někdy dokonce až příliš a je potřeba je opatrně ostříhat, aby se miminko nepoškrábalo.

Nadledvinky miminka se intenzivně rozvíjejí. Jsou odpovědné za produkci hormonů, které regulují minerály, vodu a sůl v metabolismu dítěte.

Při ultrazvuku je možné, že Vám lékař dopředu doporučí, jakým způsobem byste měla rodit. Záleží na zdraví Vašeho dítěte, jeho postavení v děloze, placentě, stavu procesů výměny mezi dítětem a Vámi. Nemalý vliv má také struktura Vašeho těla a hmotnost dítěte. Lékař by měl zhodnotit vývoj dítěte, provádění měření, porovnává je s předchozími údaji a s výsledky v tabulkách normálního růstu. Všechny výsledky jsou ale pouze odhady a pomáhají pochopit, jak je miminko velké a kolik může mít porodní váhu. Velmi důležitá je samozřejmě poloha v placentě, její spodní okraj je nyní umístěn v blízkosti děložního čípku.

Lékař je povinen zkoumat fetální pozice miminka, které může ležet příčně, je stále hlavičkou nahoru nebo nesestupuje do pánve, jak by mělo. V těchto případech se obvykle doporučuje císařský řez, ale je to nakonec na lékařích v nemocnici, aby posoudili situaci. Ničeho se nebojte a důvěřujte svému lékaři.

 

Velikost a hmotnost dítěte ve 33. týdnu těhotenství

 

Miminko měří od hlavičky ke kostrči cca 33 cm a váží kolem 2250 gramů.

 

Velikost plodu 33. týden

 

  • ananas