34. týden těhotenství

 

Všechny orgány miminka se i nadále rozvíjejí a zlepšují, včetně nervové regulace, respiračních procesů, krevního a termoregulačního oběhu.

 

Jste ve 34. týdnu těhotenství. Do Vašeho vytoužené ho setkání s miminkem zbývá již jen málo času. A co můžete očekávat tento týden?

 

Co se děje s maminkou ve 34. týdnu těhotenství?

 

Horní část dělohy je již přímo pod hrudní kostí. Dýchání se stává velmi obtížné, někdy nožičky dítěte můžete cítit doslova na svém srdci. Měla byste navštěvovat kurzy pro těhotné. Nyní je celý Váš život poznamenán blížícím se narozením dítěte. Měla byste již být rozhodnutá, kde a jak budete rodit, zda budete chtít použít anestezii apod. 

V těhotenství Vám vlivem hormonů nepadají vlasy, zdají se být hustší a zdravější. Také můžete pozorovat zvýšený růst chloupků po celém těle. Ale ničeho se nebojte, po porodu se vše vrátí do normálu.

Od tohoto týdne budete navštěvovat svého lékaře každý týden. Většina dětí je již nyní otočena hlavičkou dolů. Nicméně 4 % dětí stále zaujímá polohu hlavičkou nahoru. To se nazývá koncem pánevním. V tomto případě většinou lékaři doporučují porod císařským řezem, ale to se vše ukáže až přijde čas.

 

Vývoj dítěte ve 34. týdnu těhotenství

 

Všechny orgány miminka se i nadále rozvíjejí a zlepšují, včetně nervové regulace, respiračních procesů, krevního a termoregulačního oběhu. V polovině 34 týdne jsou již dýchací a kardiovaskulární systémy zralé a téměř se nemusíte bát předčasného porodu. V případě, že by porod přišel nyní, je velmi pravděpodobné, že by miminko již nepotřebovalo speciální vybavení nebo jen na velmi krátkou dobu.

Kosti lebky dítěte jsou teď velmi měkké, jejich spojení je naplněno speciální elastickou tkaninou. Tato struktura kostí lebky poskytne možnost dítěti protáhnout se úzkým porodním kanálem. Hlava dítěte může dokonce mírně změnit tvar, aby chránila mozek dítěte a Vaše porodní cesty před zraněním. Zbývající čas využijte pro sebe a své miminko, abyste se co nejvíce přizpůsobily stresu během porodu.

 

Velikost a hmotnost dítěte ve 34. týdnu těhotenství

 

Délka miminka je nyní od hlavičky ke kostrči asi 34 cm a jeho hmotnost dosahuje asi 2750 gramů.

 

Velikost dítěte - 34. týden

  • ananasový melounek
Zpět do obchodu